Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EURO 2012
Bardzo bym chciał kogoś z trójki Fornalik/Nawałka/Lenczyk.
Reply
Benhaker ._.
Reply
Zawinił głównie Smuda.
1) Zdecydował się na defensywne ustawienie 4-5-1 lub inaczej 4-2-3-1 choć wiedział, że musi zacząć ofensywnie, aby wygrać. Lewandowski był osamotniony w ataku i zaraz, gdy dostawał piłkę nie miał komu jej podać, bo wszyscy byli na własnej połowie. A że szło na niego pięciu - tracił piłkę. Smuda powinien zdecydować się na 4-4-2 z Lewym i Brożkiem/Kucharczykiem/Sobiechem na czele. Wtedy byłoby łatwiej przeprowadzać kontry czy ataki.
2) Pomoc. Po co Smuda brał tylu pomocników, skoro nie przeprowadzał zmian ? Murawski zmęczony - wchodzi Dudka. A może lepiej byłoby pokrzepić serce drugiej linii młodym, energicznym talentem ? Mowa o Rafale Wolskim. Do tego Obraniak, aby pomóc w ofensywie i może Polański z Błaszczykowskim. Później np. na początku drugiej połowy ( ok 50 minuty ) za zmęczonego Wolskiego wszedłby Murawski, a za Polańskiego Rybus, żeby wyrównać siły ofensywy i defensywy.
3) Lewa obrona. W każdym meczu na tej pozycji grał świetnie udzielający się ofensywnie jak i defensywnie Boenisch, ale przez to się męczył. Może z Czechami lepiej było wystawić napełnionego siłami Wawrzyniaka ? Najwyżej później wpuścić Sebastiana ? Na prawej rozumiem, że zawsze był Piszczek. Na środku Perquis i Wasyl, a w jednym meczu zamiast Wasyla mógł być np. Kamiński.
4) Pewność siebie. Widzieliście - jak i z Grecją, tak z Czechami. Pierwsze połowy świetne, a w drugich oddanie inicjatywy przeciwnikom poprzez pewność siebie i wtedy dochodziły do tego katastrofalne błędy ( faule, tracenie piłki, straty beznadziejnych bramek itp. ).
To tyle z mojej strony. Dodgy
Reply
No to teraz ja dam wykład ...
Co do taktyki, jak tak dalej będziemy grać na Lewego to będziemy co raz więcej meczy przegrywać. Ludzie wiedza, że potrafi grać i będzie co mecz kryty przez 2-3 zawodników(rzadko 1 bo ucieknie). Taktyka 4-4-2 by wczoraj miała miejsce, Lewy miał by z kim grać, ale nie z brożkiem facet co cały sezon spędził na ławie w Szkocji/Turcji ma być w formie ? Sobiech strzelał mnóstwo bramek w ekstraklasie i co no i nic nawet na minutę nie wyszedł ...
A co do zmian do szacun nareszcie 3 szybkie zmiany, ale znowu nie takie co trzeba. ._.
Dobre wprowadzenie Grosickiego i Mierzejewskiego, ale wprowadzenie Brozka to porażka narodowa. ._. Szkoda mi Wolskiego, mógł dać Smuda mu szansę na te 30min i prawdę mówiąc ten chłopak by pokazał na co go stać i by zagrał lepiej w te 30min niż Obraniak czy Murawski przez 2 mecze. -.-
Trójca z BVB sama meczu nie wygra zwłaszcza, że musieli się ciągle wracać za zawodnikiem nr 14 i często Piszczek bez pomocy środkowego obrońcy/pomocnika, nie dawał rady, a siły Polskiej reprezentacji starcza niestety na tylko 45min, nie wiem co się stało w przerwie, ale to już 2 mecz gdzie wychodząc na 2 połowę stają jak słupy.

// Myślę, że Smuda weźmie do serca nasze rady i podpisze nowy kontrakt do 2014 roku.
Reply
Moim zdaniem, najlepiej żeby reprezentacje przejął ktoś młodszy, najlepiej polak, może być też obcokrajowiec. Co myślicie o Probierzu?
Reply
Question 
Smuda zagrał 4-3-2-1. Trzech defensywnych pomocników; Polanski, Murawski, Dudka + ubezpieczający Boenischa Obraniak. Więc zostaje nam tylko dwóch piłkarzy ofensywnych; Błaszczykowski i Lewandowski. I teraz samo nasuwa się pytanie, jak Smuda chciał ten mecz wygrać? Poza tym Kucharczyk w 23-osobowej kadrze się ostatecznie nie znalazł...
Vilgar:
Niech lepiej Smuda już nie podpisuje nowego kontraktu, bo nie widzę w tym sensu. Miał bardzo dużo czasu by przygotować drużynę, wyszła lipa. Było dobrze jak nigdy, skończyło się jak zawsze.
Reply
Artur Sobiech nie gra w polskiej ekstraklasie, tylko w Hannoverze, liga niemiecka, zagrał 12 meczy, strzelił jedną bramkę Smile.

Do reszty się zgodzę.
Reply
Tak jak pisałem wcześniej, wolałbym kogoś z trójki Nawałka/Fornalik/Lenczyk.
Reply
Bezsensu jest dla mnie to, że na szpicy został sam Lewandowski a co on zrobi sam przeciwko trzem/czterem obrońcom? Nic, to nie Messi.
Według mnie zdecydowało doświadczenie, bo jednak Polska nie grała ważniejszych meczów przez ponad cztery lata, same towarzyskie spotkania...
Reply
euro2012.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Euro-2012-Franciszek-Smuda-o-dymisji,artykul,140159,1,291.html
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)