Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka Nożna - Euro 2012.
Krej-zolek:
Otóż to. Żadna prehistoria. Uważasz, że coś co było 40lat temu jest prehistorią? Przecież Wy, kibice Realu się szczyicie tym wiekiem. Szczycicie się zdobyciem 31 Mistrzostw Hiszpanii, 19 z nich było pod rządami Franco. Od 1936 do 1975 rujnował FC Barcelone ekonomicznie. Cieszycie się z 18 Pucharów Hiszpanii, a 6 z nich było za czasów generała. Wypominacie wynik 11:1 na Camp Nou, a zapominacie, ze to był wynik drugiego meczu [dwumecz] w Pucharze Hiszpanii, gdzie w pierwszym Barcelona wygrała 3:0, a przed drugim do szatni Barcelony zawitał wpływowy politycznie człowiek od Franco? A co do Ligi Mistrzów. Zapominacie, że wtedy aby brać udział w tej imprezie trzeba było zapłacić. Barcelona jak i wiele innych wielkich klubów nie miało pieniędzy [Barcelona przez politykę Franco wobec Katalonii] na udział w tej imprezie. Dopiero od 1992 można powiedzieć, ze Liga Mistrzów jest faktycznie dla Mistrzów, a nie dla bogatych klubów.

Nie mówię, że Barcelona wygrałaby wszystkie te 19 Mistrzostw Hiszpanii i 6 Pucharów Hiszpanii. Ale Real zdobył fair play tylko 12 [Mistrzów Hiszpanii] oraz 12 [Pucharów Hiszpanii]. Tak samo szczycenie się 9 Pucharami Europy. Faktycznie od '92 dopiero ta Liga jest wartościowa jeśli chodzi o tytuł. Wcześniejsze są teoretycznie kupione, więc tyle samo warte co kupione Mistrzostwa i Puchary Hiszpanii.

No ale i tak kibice Realu będą mówić, że to Barcelona nie gra fair play.
Reply
Mówisz, że w tamtych czasach Real wygrywał wszystko dzięki Franco? Nie rozśmieszaj mnie... Wystarczy kilka książek przeczytać.


Ale bądź co bądź już koniec wypominania, bo przecież to Liga Mistrzów a nie lata 40.
Reply
Myśle ze gdyby nie portale WP, Onet i O2 to połowa osób mniej wierzyła by w takie rzeczy jak sędziowie pomagają Barcelonie. Wejdzie jakaś osoba i pierwsze co to wielkimi literami " Barca wygrywa, ale znowu pomógł jej... arbiter", i sobie potem myśli taka osoba nie wiadomo co Cool Oglądam ligę hiszpańska i nie przypominam sobie meczu bez jakiejś wpadki arbitra, a to " zagrania ręką", jakieś spalone itd. Przy czym nie mówie, że nie było pomyłek na korzyść barcy, bo były, ale żeby zaraz takie wnioski wyciągać? Póki Murinho nie przeszedł do ligi hiszpańskiej gdzie mu gorzej idzie to o takich rzeczach sie nie gadało, trener z niego bardzo dobry, ale cham czasami, trzeba to przyznać Big Grin
Reply
Na pewno nie wygrałby tyle, ile wygrał. Ligę Mistrzów wygrał uczciwie, tylko ciekawy jest fakt, że specjalnie ekonomicznie Barcelonę niszczył, by oni nie mogli w niej uczestniczyć Smile A Liga Kraju i Puchar Kraju sądzę że nie wygrałaby tych 19 Lig i 6 Pucharów Kraju. Nie mówię, że nie wygrałaby żadnego, ale na pewno nie wygrałaby ich wszystkich.
Reply
A ja myślę, że mógłby wygrać wszystko. Po co takie gadanie? To bez sensu..
Reply
Nie zdobyli ich Fair Play, więc tak jakby nie zdobyli ich w ogóle. Tu nie ma sytuacji, gdzie sędzia raz-dwa się w ciągu meczu pomylił. Tutaj jest jawne przekupstwo oraz szantaż. Jeśli Real szczyci się taką historią to gratuluję Smile Ja się cieszę, że kibicuję drużynie, która swoje osiągi zawdzięcza ciężkiej pracy.

Nigdy nie przejdę do klubu, który sympatyzował z reżimem Franco. - Johan Cruijff o wyborze klubu.
Reply
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Reply
Czyli nie uczmy w szkołach o II wojnie światowej, holokauście bo po co płakać nad rozlanym mlekiem Smile
Reply
Nie mieszajmy naszej historii tylko po to żeby kłócić się na forum o durnych sprawach. Smile
Reply
Heart 
Ale co to za różnica? Dla mnie jako Polaka, temat II wojny oraz innych wydarzeń historycznych jest niewiele bardziej ważny od historii Blaugrany. Dla Ciebie durna, dla innych nie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)