Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędkarstwo
#31
Gratulację wszystkim takich pięknych okazów i mam nadzieję że w tym nadchodzącym sezonie letnim uda wam się pobić swoje własne rekordy Smile
Reply
#32
Witam brać wędkarską, w końcu taki fajny temacik Smile
wędkuje od roku (to mało) mój rekord to lin 2 kg. Łowię na jeziorze Skanda w Olsztynie.
A historia z moim rekordem jest taka: Pewnego dnia łowiąc krasnopiórki i okonki, miałem bardzo delikatne branie, zaciąłem, był silny. myślałem, że zahaczyłem o trzcinę, jak go wyciągnąłem, byłem w dużym szoku. Koniec mojej przygody z tą złotą rybą.
Tzeenth: uwielbiam baty, super wędeczki. Ale nie można łowić przecież na nią 3 kilowych leszczy Sad
Reply
#33
W przyszłości na pewno złapiesz większą : )))
Reply
#34
A teraz moja opowieść o rybce Dodgy

Była godzina 7:00 wstałem dosyć wcześnie,wszyscy domownicy jeszcze smacznie spali.Nudziło mi się,więc pomyślałem że pójdę na oddalone niedaleko staw.Poszedłem do mojego pokoju,złapałem w garść 2 wędki,podbierak i torbę z akcesoriami wędkarskimi.Następnie zszedłem na dół do kuchni,włożyłem do torby 4 kromki chleba,jakieś bułki i wiaderko.
Pojechałem nad staw rowerem,podróż nie była długo bo około 10 minut.
Ustanowiłem się na mojej ulubionej miejscówce.W torbie było trochę pokarmu wiec zanęciłem tymi resztkami.Spławiki zanurzyły się w wodzie.Długo nie czekałem na branie.Jednak był to młody karaś złoty.Łowiłem następne,kolejne i tak dalej.Każdą wypuszczałem.Aż znowu kolejne branie,spławik jednak zachowywał się dziwnie.Zanurzył się,pojechał w bok i się nie pojawiał.A więc zaciołem.Poczułem Nagle strasznie mocne szarpanie,poluzowałem hamulec.Walka trwałą około 5 minut aż wyciągnołem na brzeg,4 kilogramowego Karpia.Cieszyłem się ponieważ był to mój pierwszy karp.Zrobiłem zdjęcie zważyłem i wypuściłem.Siedziałem jeszcze dosyć długo jednak bez rezultatów.Do domu wróciłem szczęśliwy i wesoły.A domownicy,jedli..Kolację.nie wiedziałem ze tak długo mnie nie było Smile

Wiem ze długie ^^ Ale się rozpisałem Smile
Reply
#35
Witajcie!
Nie chcę ujawniać swojego prawdziwego wieku, więc powiem że jeszcze nie ukończyłem 14 roku życia.I kilka rzeczy nie dają mi spokoju:
- Czy mogę wyrobić kartę wędkarską?
- Jeżeli mogę to w moim wieku będę też zdawał egzamin?
- Czy jest możliwość łowienia, bez karty wędkarskiej ale z innym dokumentem (kiedyś słyszałem o legitymacji wędkarskiej czy czymś takim), z zezwoleniem i wszystkimi składkami? . Z osobą pełnoletnią bez karty wędkarskiej?

Pytania mogą być dla was proste, lecz dopiero zaczynam przygodę z wędkarstwem. Odpowiedzi, które mi się przydadzą nagrodzę plusem.

P S Proszę nie podawać cytatów lub linków z RAPR- u, bo z jego treścią się zapoznałem tylko mam wątpliwości.

E: Trochę zmieniłem formułę pytania.
Reply
#36
Możesz wyrobić
Tak
Jak byłem mały to z tatą łowiłem, zawsze miał opłaconą karte, ale ja tylko 1 wędke mogłem mieć i nie na żywce .
Reply
#37
Quote:Arrens:
Jak byłem mały to z tatą łowiłem, zawsze miał opłaconą karte, ale ja tylko 1 wędke mogłem mieć i nie na żywce .


Właśnie chodzi mi, że opiekun nie ma karty, ja też nie ale mam inny dokument i czy taki dokument istnieje.

Albo: opiekun nie ma karty ale ja mam kartę i czy mogę łowić?
Reply
#38
Photo 
Tak jak masz kartę możesz łowić na 2 wędki,jeśli jest z toba osoba może także łowic 1 wędką ale ty też wtedy 1 Smile
Reply
#39
Więc wyjaśnię Ci ja.

Masz 14 lat idziesz do punktu wyrabiania dokumentów w tym przypadku to będzie Koło PZW w twojej okolicy. Idąc tam ja musiałem wziąć ze sobą 2 zdjęcia ponieważ jest to potrzebne do wyrobienia karty wędkarskiej. Taki dokument można posiadać od 14 roku życia, wtedy możesz iść sam nad rzekę lub jezioro i sobie łapać. Jeżeli ty nie masz karty i twój opiekun to jak sprawdzi was policja lub też PZW możecie mieć problem w teraźniejszym regulaminie władze mają prawo zabrać wędki lub też dać wam mandat.

- Czy jest możliwość łowienia, bez karty wędkarskiej ale z innym dokumentem (kiedyś słyszałem o legitymacji wędkarskiej czy czymś takim), z zezwoleniem i wszystkimi składkami? . Z osobą pełnoletnią bez karty wędkarskiej?


W tym dokładnie nie orientuje się ale mój tata miał kiedyś legitymacje i ma cały czas i może łapać tylko jak to w każdej wersji musisz mieć opłacone składki tak jak ty już napisałeś.

Pamiętaj też o tym że jeżeli ty będziesz miał kartę to tylko ty możesz łapać na swoją kartę później jak skończysz 18 lat to będziesz mógł wziąć ze sobą np: kolegę ponieważ będziesz już opiekunem młodszych. Twój opiekun nie mając karty wędkarskiej nie może łapać.

PS: Można łapać bez karty wędkarskiej ale to tylko na prywatnych stawach. :-)
Reply
#40
Witam

Ja się również interesuję się wędkarstwem, już od niecałego roku zacząłem tak się bardziej zacząłem tym interesować.Mój rekord nie jest największy...Moja największa ryba to 3.5kg karp Smile Mój brat również interesuję się wędkarstwem ale często z nim nie łowie, ponieważ mieszka za granicą Sad

Karpia tego złowiłem na prywatnym stawie w Marwicach w województwie Lubuskim.

Moja ulubiona firma to:
Jaxon Smile

Mam własną kartę wędkarską Smile

Pozdrawiam!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)