• 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna
Z naszego, polskiego stadionu Narodowego w Warszawie wita się Dariusz Szpakowski. W meczu drugiej kolejki Gra League Chelsea
prowadzi z Legią Warszawą 2-0 po główkach Maty oraz Ivanowic`a. Miejmy nadzieję, że zespół ze stolicy naszego kraju odrobi straty.
Piłkarze obu zespołów wychodzą ponownie na murawę. Jak widzimy, żadnych zmian nie ma. Rozpoczyna Legia.
45` - Ljuboja do Gonzaleza. Ten oddaje Danielowi Ljuboji. Ten jednak podaje do Michała Żewłakowa.
46` - Żewłakow do Komorowskiego. Legioniści najwidoczniej nie mają ustalonej taktyki by rozwinąć tą akcję i podają sobie.
47` - Komorowski podał do Yaya Toure. Ten do wbiegającego Maora Melikson`a. Melikson kiwa się kiwa... i traci piłkę.
48` - Ferreira przy piłce. Podaje do Romeu. Ten oddaje. Jak londyńczycy rozwiną ten atak ? Na stadionie gwizdy i buczenie.
49` - Pablo Ferreira do Juana Maty. Mata długim podaniem chciał asystować Drogbie, jednak na spalonym. Minimalnym.
50` - Wznowienie gry przez Artura Jędrzejczyka. Piłka na połowie Chelsea.
51` - Radovic. Podaje na skrzydło, do wbiegającego Żewłakowa. Mamy dośrodkowanie! Turnbull łapie piłkę po niezłej wrzutce Michała
Żewłakowa.
52` - Golkiper Chelsea przeczekał, aż zespół Legii oddali się od jego bramki po czym położył piłkę na ziemi. Zaraz po tym wybił
ją bardzo mocno - w okolice pola karnego Legii Warszawa.
53` - Drogba. Okiwał Jędrzejczyka i Yaya Toure ! Strzał ! Diego Lopez ! Ależ interwencja ! Nawet złapał piłkę ! Trybuny ucichły
na chwilę, a zaraz po tym zabrzmiały chwaląc bramkarza Legii.
54` - Melikson. Radovic. Znowu Melikson. Teraz długie podanie do Gonzaleza, nie było spalonego, ale Gonzalez faulowany przez
Pablo Ferreire na dwudziestym trzecim metrze.
55` - Przy piłce Toure, Ljuboja oraz Melikson. Przed nimi dwuosobowy mur z Johna Terry`ego oraz Franka Lampard`a. Melikson!
Przeskakuje piłkę ! Teraz Toure! Poprzeczka!!! Poprzeczka uratowała zespół Chelsea od utraty gola, z piątego metra Turnbull.
56` - Nudy. Piłka raz od nóg obrońców Legii, poprzez nogi pomocników Legii, aż po nogi obrońców Chelsea.
60` - Indywidualnie próbował Radovic, ale faulowany. Mamy rzut wolny z ok. trzydziestego metra oraz żółtą kartkę dla Yohana Cabaye.
61` - Dośrodkowanie Meliksona, ale w polu karnym nie było nikogo, kto doskoczyłby do tej piłki. Jednak piłka po rykoszecie odbiła się
o Ashley`a Cole. Będzie rzut rożny.
62` - Kolejny krótko rozegrany rzut rożny. Rajduje Ljuboja! Ljuboja! Faul!!! Mamy rzut karny oraz żółtą kartkę dla Cabaye. Ale zaraz.
Cabaye ma na koncie dwie żółte kartki, czyli dostaje czerwoną kartkę ! Chelsea gra w dziesiątkę a Legia ma rzut karny!
63` - Przy piłce Raul Gonzalez, czyli to on, a nie poszkodowany Ljuboja będzie wykonywać jedenastkę. Strzał! Goool!!! 2-1!!! Gonzalez!!!
Strzałem technicznym pokonał Turnbull`a. Piłka uderzona technicznie pod poprzeczkę, w środek bramki, a golkiper Chelsea rzucił się
na lewy słupek.
64` - Osłabiona Chelsea od środka. Drogba. Mata. Lampard. Długie podanie, spalony.
71` - Ok. dwadzieścia minut do końca a tu nudy. Chelsea nie daje za wygraną, gdyż zespół z Warszawy atakuje coraz częściej.
Aktualnie piłkę prowadzi środkiem Toure. Podaje do Melikson. Melikson prostopadle do Ljuboji, ale przeciął to podanie Pablo
Ferreira.
72` - Atak pozycyjny Chelsea. Mata. Drogba ! Cofa do Maty, ten uderzał, ale bardzo źle. Z ''piątki'' Diego Lopez.
73` - Zmiana. Trener Chelsea stosuje zmianę taktyczną, chce bronić korzystnego wyniku. Boisko opuszcza Bellamy, za niego
Jose Bosingwa. A więc Chelsea gra pięcioma obrońcami. Hm... Ciekawe.
74` - Lopez nie wybijał piłki z piątego metra, podał do Rzeźniczaka. Ten do Żewłakowa. Michał Żewłakow do Yaya Toure. Ten indywidualnie
szarżuje na bramkę gości.
75` - John Terry odbiera piłkę pomocnikowi Legii. Podaje do Lampard`a, ten do Maty. Mata do Drogby! Spalony. Drogba wyraźnie protestuje
machając rękoma przed twarzą sędziego, za co otrzymuje żółty kartonik.
80` - Ależ nudy. Piłka jak po sznurku, jednak bez sensu. Żadnej akcji.
81` - Przy piłce gospodarze. Maor Melikson podał na skrzydło do Radovica. Ten biegnie sam.
82` - Idealne dośrodkowanie. Strzelał główką Komorowski, jednak refleksem wykazał się zastępca Petra Cecha.
83` - Turnbull wybił potężnie. Drogba. Przed nim tylko Żewłakow oraz Artur Jędrzejczyk. Kiwa ich, gdyż nie ma komu podać. Ależ drybling
reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Sam na sam z Diego Lopez`em! Diego Lopez wychodzi przed Drogbę, a ten zewnętrzną częścią stopy
pokonuje bramkarza Legii. Goool!!! 3-1!!! Wyglądało na to, że piłka nie wpadnie do bramki, ale odbijając się o słupek, znalazła drogę
do siatki.
87` - Legia widocznie poddała się. Nie chcą poprowadzić żadnej akcji.
88` - Jednak Radovic po raz kolejny w tym meczu przerywa serię długich, nudnych podań. Podaje do Meliksona, ten z dystansu! Aj, było blisko,
ale minimalnie nad poprzeczką.
89` - Londyńczycy podają sobie na czas, myślami są już w szatni.Jednak z autu rozpocznie Legia.Do tego trener przeprowadza kolejną zmianę. Schodzi zmęczony Juan
Mata, pożegnany oklaskami. Na murawę wchodzi Raul Meireles.
90` - I sędzia dolicza dwie minuty, gdyż po jednym z fauli była dłuższa przerwa w grze. Piłkę ma Lampard. Podaje do Meireles`a, który po raz
pierwszy w tym spotkaniu dotyka piłki. Stara się przedrzeć przez środek boiska, ale Gonzalez skutecznie odbiera mu piłkę.
91` - Ostatnia akcja meczu należy do Legii. Czy strzelą drugą bramkę i zmniejszą dystans do Chelsea?
92` - Z dystansu uderzał Ljuboja, piłka odbiła się o Cole`a. Jednak sędzia nie pozwala wykonać rzutu rożnego i gwiżdże. Mamy koniec meczu.
Chelsea pokonała Legię Warszawę 3-1. Z naszej dumy, nowiutkiego stadionu w Warszawie żegna się Dariusz Szpakowski. Do usłyszenia.

Gole :
11` - Branislav Ivanowic 1-0
24` - Juan Mata 2-0
63` - Raul Gonzalez 2-1
83` - Drogba 3-1

Kartki :
34` - Komorowski ( żółta )
60` - Yohan Cabaye ( żółta )
62` - Yohan Cabaye ( czerwona za drugą żółtą )
75` - Didier Drogba ( żółta )

Zawodnik meczu :
Juan Mata, powód : piękny gol oraz czysta, dobra gra.
Witam państwa serdecznie na spotkaniu 2 wielkich polskich
klubów które będą walczyć już dzisiaj o wygraną i myślę
że prz tym będą towarzyszyć nam emocje.Ruch chorzów oraz Wisła
Kraków
zmierzą się na stadionie miejskim w krakowie.

Zanim rozpocznie się starcie drużyn spójrzmy na ich składy.

Thierry Henry

Zawodnicy zmierzają w stronę swoich pozycji,sędzia zaczyna.

1' Gwizdek,Di Maria do Małeckiego
2' Małecki,Grosicki,Di Maria ten już do Daniego
3' Dani alves przeżuca na stronę do Diaza
4' Diaz podaje do Pique a ten do Cagile
5' Cagile,chyba szykują się na taktyczny atak
6' Przy piłce już Grosicki,zagranie do Ronaldinho
7' Ronaldinho wdaje się w drybling ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie,traci piłkę
8' Przy piłcę Van der Vart zagrywa do Piecha
9' Piech długie podanie w stronę Xabiego Alonso
10' Xabi walczy o piłkę w powietrzu,wygrywa i piłka trafia pod nogi Wojciecha Grzyba
11' Grzyb dośrodkowuje miękko w pole karne na pamięć... nikogo tam nie było,wybicie
12' Przy piłcę już zawodnicy białej gwiazdy,Grosicki..już Di Maria
13' Di Maria..Di Maria nie jest do powstrzymania przez obrone!
14' Zagranie do Małeckiego,Grosicki,Henry podaje do Ronaldinho
15' Ronaldinho strzela na dalszy słupek! milimetrów zabrakło a była by bramka..
16' Wznowienie od bramki Perdijicia
17' Grodzicki podaje do Lewczuka
18' Lewczuk zagranie do Djokicia.. ostry wślizg w nogi rywala i będzie wolny
19' Oczywiście nie odbędzie się bez żółtej kartki zdaniem sędziego dla Błaszczykowskiego
20' Ruch Chorzów zaczyna z rzutu wolnego,do piłki podchodzi Xabi Alonso
21' Dośrodkowanie do Komaca ten szybko do Grzyba
22' Grzyb prostopadle do Ibrahimowicia... już Van der vart
23' Van der Vart zagranie na tył do Piecha.. szykuje się do strzału! przełożenie..
24' Piech strzela! poprzeczka!..dobija Ibrahimowić Goool!! bramkarz nie miał szans
25' Wisła kraków wznawia grę,Małecki do Grosickiego
26' Grosicki znajduje wolnego Błaszczykowskiego
27' Błaszczykowski wdaje się w drybling i zostaje zfaulowany
28' Będzie jedynie upomnienie dla Komaca,wznowienie gry przez Daniego Alvesa
29' Pique,Cegile podaje do Alvesa
30' Alves zagranie w stronę Marii ale piłka przejęta przez Van der Varta
31' Van der Vart zaczyna akcję środkiem boiska,podanie do Piecha
32' Piech zagrywa do Xabiego ten szybko do Grzyba
33' Grzyb podaje na wybieg do Ibrahimowicia lecz szybszy był Pique
34' Pique wybija do Błaszczykowskiego,Małecki zagrywa do Ronaldinho
35' Ronaldinho wymiana piłką z Grosickim
36' Grosicki do Henrego.. strzala! Gooool! ładny strzał
37' Mamy wynik 1:1 i Chorzów zacznie z środka boiska
38' Grzyb do Komaca
39' Komac cofa do Grodzickiego a ten do Staszkowskiego
40' Staszkowski widzi Lewczuka i ślę w jego stronę piłkę
41' Lewczuk podaje do bramkarza ten wybija piłkę w pole
42' Walkę w powietrzu wygrywa Di Maria i dośrodkowuje do Henrego,zablokowane
43' Rzut rożny dla Wiślaków wykona Ronaldinho
44' Lekkie podanie do Błaszczykowskiego ten odgrywa
45' Ronaldinho strzala.. ponad bramką.. Gwizdek!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

W pierwszej części spotkania gra jest wyrównana dlatego mecz jest bardzo ciekawy
widzieliśmy na tą chiwlę 1 bramkę ze strony Wisły jak i Ruchu dlatego obydwie drużyny mają
nadal o co walczyć.Jest 1:1 a my wracamy po przerwie.
Mecz totalnie słaby...
A jak tam moje mecze ? Smile
Thumbs Down
Jest dobrze. Nie powiesz mi jednak, że u niego nie jest źle... Jedna linijka w każdej minucie to kpina, a nie mecz... Wszędzie brak interpunkcji, on w ogóle rozdziela momenty akcji...