Nie płacz kupię Ci drugą, albo bierz sobie ją. Big Grin

&up
Może znajdę czasu na napisanie czegoś dzisiaj.
Ja mam napisaną pierwszą połowę Benfica - Lyon.
Czy nadal są szukane osoby do pisania nawet "jednorazowych" meczów bo jeśli tak to chętnie bym spróbował swoich sił. Smile
Tak. Przyda sie każda osoba chętna.
W takim razie mogę coś napisać tylko muszę dostać informacje jakie mają być drużyny i na jaką skalę ma być spotkanie.

AtDown

Wybieram Atletico Madryt vS Ajax.

A na jaką skalę ma być mecz i czy dane sam mam wybrać ?
(Towarzyski,liga mistrzów,liga europejska,puchar kontynentalny)

Forlan

Obie drużyny zmierzają w kierunku swojej połowy.

Rozbrzmiał na stadionie pierwszy gwizdek sędziego.Zaczynamy!

1' Gwizdek,Eriksen podaje lekko do de Jonga.
2' De jong szarżuje w środku pola by zaraz stracić piłkę
3' Odebrana piłka na rzecz Atletico i ruszają z akcją,Nani ma piłkę
4' Zagranie do środka,tam jest Kaka.
5' Kaka rozgrywa na skrzydło do Gabiego,widać że mają świetne zorganizowaną drużynę na ten pojedynek
6' Gabi wrzuca w pole karne do Aguero ale ten zostaje uprzedzony przez bramkarza
7' Verhoeven wyrzuca długim rzutem w kierunku Enoha
8' Przyjęcie na klatkę piersiową i szybkie długie zagranie prostopadłe do niekrytego Boerrigtera
9' Strzał na bramkę! lecz niestety bramkarz mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem
10'Zaczęcie gry od bramki Atletico
11'Piłkę dostaję Gabi lecz wycofuje do Lopeza
12'Lopez długie zagranie prostopadłe do Forlana
13'Forlan dośrodkowuje do Aguero
14'Zamieszanie pod bramką Ajaxu,z piłką wydostaję się Gabi
15'Gabi zagrywa do środka gdzie znajduje się Kaka
16'Kaka uderza!!,zablokowany strzał lecz nadal Atletico naciera
17'W posiadaniu piłki Nani.. drybluje..bawi się z przeciwnikami drużyny
18'Nani odgrywa do kaki
19'Kaka zmierza w kierunku bramki,podanie do Forlana
20'Forlan decyduje się dograć do stojącego na pustym polu Aguero
21'Aguero strzela z nadlatującej piłki głową!
22'Gooool! co za piękna bramka na 1:0 dla gości lepiej nie można było tego zrobić.
23'Wznawiają odniechcenia zawodnicy Ajaxu.
24'Szybkie zagranie do Eriksona,ten podaje tutaj do Sulejmaniego
25'Sulejmani zagrywa do Anity
26'Anita podaje lekko do Silvy który odgrywa do Anity
27'Zagranie do van der Viela.. szykuje się akcja gospodarzy
28'Van der viel podaje do de Jonga
29'De jong przejmuje piłke lecz zostaje potrącony przez nacierającego Lopeza.
30'Żółta kartka dla Lopeza choć nie za dobrze wygląda kostka de Jonga
31'A jednak nie da rady wrócić na boisko.. zmiana wejdzie do gry Theo Janssen
32'Rzut wolny wykonany precyzyjnie na skrzydło przez Eriksena
33'Na skrzydle wystawiony Nani nie ma miejsca na rozegranie footbolówki
34'Nani wybija piłke do tyłu a dokładnie do Parey
35'Parea zagrywa do Lopeza ten szybko do Kaki
36'Odebranie piłki przez Janssena
37'Faul!! przewinienie bez kartki Gabiego.
38'Do piłki podchodzi Sulejmani techniczny strzał z rzutu wolnego,poprzeczka!!
39'Łapie się za głowę,bramkarzowi wyraźnie ulżyło
40'Daleki wykop z bramki Cesara
41'Kaka zagrywa do Naniego
42'Nani podaje do Berbatova a ten do Forlana
43'Forlan odgrywa piętką do Berbatova.Udrzenie!!
44'Niestety obok bramki ale liniowy sugeruje że ostatni piłki dotknął zawodnik Ajaxu więc będzie rzut rożny
45'Bodajże ostatnia akcja pierwszej połowy,dośrodkowanie w środek pola karnego.
*Doliczone 2 minuty*
45+1 Aguero uderza!! bramkarz ledwo ale wypiąstkowuje za linię boczną.
45+2 Wyrzucenie piłki z autu,Gwizdek!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!!

Podsumowując pierwszą połowę to faworytami byli jednak zadziwiająco goście którzy
grali dłużej piłką i mieli ją w posiadaniu.Lepsze zgranie zespołowe to był także atut tej drużyny
Ajax widać że nie dał za wygraną i ratował się pojedynczymi akcjami więc emocje nie opadły a my widzimy się po krótkiej przerwie.
Jak na razie wynik pierwszej połowy:

1:0 Dla Atletico.

Margines
Quote:Kolejną połowę mogę napisać w tygodniu,zobaczę jak wyjdzie z czasem.Proszę oceniać ulgowo ponieważ to moje pierwsze pisemko meczu Wink
Pozdrawiam/Devillek
To już wedlug twojego uznania w jaki sposób napiszesz. Ja jestem zwykłym graczem nie GM tego. Wiec nie wiem.
Benfica Lizbona vs Olympique Lyon
Składy :
Benfica Lizbona:
4-3-3
Bramkarz: Eduardo
Obrońcy: Capdevila (lewy), Garay (środkowy), Luisao (środkowy), Lucio (prawy)
Pomocnicy: Gaitan (lewy), Xavi (środkowy), Thiago Alcantara (prawy)
Napastnicy: Podolski (lewy), Cardozo (środkowy), Saviola (prawy)

Bramkarz: Hugo Lloris.
Obrońcy: Lovren, Cris, Reveliere, Cissokho.
Pomocnicy: Kallstorm, Gourcuff, Song, Gonalons.
Napastnicy: Gomis, Lisandro.

Rezerwa
Bramkarz: Valverde.
Obrońcy: Kone Bakary, Dabo.
Pomocnicy: Grenier, Ederson, Pied, Fofana.
Napastnicy: Briand, Lacazette.

0` - Witamy państwa w meczu ligowym Gra League. W tym spotkaniu zmierzą się ze sobą Benfica Lizbona oraz Olympique Lyon. Komentować
dla państwa to spotkanie będą Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski. Obie drużyny już na murawie. Tradycyjny rzut monetą przez
portugalskiego sędzie Diego Alpello. Rozpocznie Lyon.
1` - Zaczął z połowy boiska Gomis. Piłka do Lisandra.
2` - piłka znajduje się na połowie Lyonu . Wymiana podań między pomocnikami i stoperami tego klubu na własnej połowie.
3` - to jakaś nowa taktyka. Chcą chyba uśpić rywala tymi nudnymi podaniami, albo nabić sobie posiadanie piłki. Piłkę przy nodze ma Cris.
W końcu długie podanie w stronę Lisandra w pole karne rywala. Główkuje obrońca Benfici Lucio.
4` - szansa na składną akcję dla Benfici. Xavi, Thiago, Podolski! Jednak zmuszony do cofnięcia piłki przed pole karne do Gaitana.
5` - potężne uderzenie Gaitana z dwudziestu dwóch metrów, jednak nad bramką. Hugo Lloris od własnej bramki.
6` - główką przejął Capdevila. Podaje do Gaitana. Ten chce złożyć kontratak. Biegnie lewą stroną boiska. Przy narożniku Lyonu dośrodkowuje.
Główkować chciał Podolski, jednak szybszy okazał się Lloris pewnie wyłapując piłkę.
7` - podaje ziemią do Songa. Song prostopadle do Gonalosa!!! Ajaj, niewiele brakowało, ale piłkę przejmuje Garay.
8` - kolejna nudna wymiana podań, tym razem na połowie Benfici.
9` - rajdować stara się Lucio. Odgrywa do Xavi`ego. Ten od razu oddaje mu piłkę. Lucio wrzuca w pole karne ! Saviola ! No, piękne przyjęcie
na klatke piersiową i wolej, ale strzał jednak paskudny. Od bramki Lloris.
10` - Lloris krótko do Crisa. Ten oddaje bramkarzowi. Mocne uderzenie, ale piłka trafia na aut. Thiago wyrzuca mocno w stronę bramki Lyonu.
11` - piłkę ma Saviola. Wspaniały drybling ! Najpierw drybluje Lovrena i Reveliere`a potem zakłada siatkę wracającemu Kallstorm`owi. Co
wyjdzie z tej akcji ? Podanie ziemią do Cardozo, ten z pierwszej ! Ależ parada bramkarza !
12` - piłka od Llorisa trafiła do Gourcuff`a, ten piętką chciał zgrać do wbiegającego na wolne pole Lisandro`a, ale piłkę przejmują stoperzy
Benfici. Luisao do Gaitana, na lewo. Ten prostopadle do Cardozo ! Sam na sam z bramkarzem ! Ojoj, zdecydowane wejście Llorisa w nogi Cardozo.
Ten zwija się z bulu. Bramkarz wjechał mu prosto w nogi, nawet nie dotykając piłki. Będzie rzut karny ! Do tego żółta kartka dla Hugo Llorisa
oraz dla Gaitana za dyskusje, który nalegał czerwieni dla bramkarza Lyounu.
13` - Do strzału szykuje się Podolski. Strzał na lewy słupek, bramkarz rzucił się na prawy. Gool!!! 1-0 dla Benfici Lizbona. Nie czekaliśmy
długo na pierwszego gola. To trzynasta minuta spotkania.
14` - od środka boiska zaczyna Lyon. Gomis. Lisandro. Cofa do Kallstrom`a. Ten jeszcze bardziej cofa do Lovrena. Wymiana podań na połowie
Lyonu.
19` - przez pięć minut nic ciekawego się nie dzieje. Na trybunach wyraźne znudzenie i zawód.
21` - jest akcja ! Wymiana podań Lyonu i próba prostopadłego podania Cissokho`a do Lisandro`a ale przejmuje Xavi !
22` - Xavi wspaniale do wybiegającego na wolne pole Saviola`a ! Czy będzie 2-0 ? Wślizg defensywy Lyonu, dokładniej Crisa.
Jednak wszystko zgodnie z przepisami. A poza tym piłka i tak trafiła do Thiago. Ten przerzuca na lewo do Gaitan`a .
23` - Gaitan do Podolskiego ! Wrzutka ! Cały skład Benfici na połowie Lyonu, piłkę przejął Revieliere. Szansa na kontratak!
24` - piłkę sprintem prowadzi Gourcuff, który otrzymał piłkę od Revieliere`a . Przed nim tylko dwójka obrońców i Gomis, przed nimi, jednak
nie warto podawać, gdyż jest na pozycji spalonej. Decyduje się podać na bok boiska, do Songa. Obrońcy Benfici wracają. Song wspaniale w pole karne,
po ziemi, składnie i piłka pod nogami Lisandro`a . Sam na sam z bramkarzem ! Nie myli się, przechodzi na prawo od bramkarza i strzela na pustą bramkę.
Gooool!!! 1-1! Co za mecz !
30` - 6 minut podań, nieudanych akcji oraz błędów.
31` - jednak podania postanawia przerwać Xavi, który sprintuje na pole karne rywala. Piłka do Cardozo ! Spalony, niestety.
32` - Lloris wybił potężnie, ale piłkę otrzymali rywale. Gaitan do Podolskiego ten musi cofać do Xavi`ego. Potężna petarda
Xavi`ego z dwudziestu pięciu metrów, ale Hugo Lloris paruje na rzut rożny. Korner wykonuje Gaitan. Wrzutka w pole karne!
Ależ zamieszanie ! Capdevila ! Cofa się, aby za nim poszła obrona Lyonu i aby miał miejsce. Podaje do Cardozo`a ! Ten wspaniale strzela, ale Lloris
popisuje się pewną interwencją. Kolejny korner dla Benfici.
33` - ponownie Gaitan z rzutu rożnego. Ten już krótko wykonany. Garay. Garay, Garay ma dużo miejsca, jednak wszyscy myślą, że będzie wrzucać, więc spore
zamieszanie w polu karnym. Ten strzela, ale Lloris odbija piłkę. Jednak nadal Luisao ! Ojoj, wślizg pod nogi rywala. To rzut wolny z osiemnastu metrów i
żółty kartonik dla Cissokho`a. Świetna okazja do strzału.
34` - przy piłce Podolski, Xavi oraz Lucio. Kto będzie strzelał ? Przed nimi murek składający się z Gomis`a, Lovren`a i Cris`a. Mur starannie ustawiany
przed golkipera Lyonu. Do piłki podbiega Podolski, jednak ją przeskakuje, potem Xavi, też przeskakuje ! Lucio ! Siła uderzenia imponująca, ale nad bramką.
35` - Lloris z tak zwanej '' piątki '' do pomocników Lyonu. Kolejna wymiana podań. Na ekranach widzimy posiadanie piłki:
Lyon - 39%
Benfica - 61%
38` - trzy nudne minuty kończące się piękną akcją Lyonu ! Kallstrom do Gonalos`a, ten do wbiegającego Gomis`a. Prostopadle ! Jednak Gomis`a fauluje Luisao.
Rzut wolny z dwudziestu metrów, z dość ostrego konta. Murek składający się z Lucio`a i Capdevilii. Można strzelać, można wrzucać. Kto będzie egzekować piłkę z wolnego?
Przy piłce tylko Song, więc chyba wiemy. Song wrzuca na dalszy słupek ! Najwyżej skoczył bramkarz Benfici - Eduardo. Poza tym Gonalos na spalonym.
40` - nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Jednak nudy przerwane akcją Benfici ! Gaitan. Thiago. Cardozo ! Cardozo ! Ależ drybling w jego wykonaniu! Jednak odgrywa do Saviola`a
a ten strzela z pierwszej ! Ależ bomba ! Okienko ! Goool!!!! 2-1 dla Benfici. Lloris nie miał szans wybronić lewego okienka!
41` - od środka boiska Gomis. Wymiana podań, jeśli Lyon chce naprawić straty powinien postarać się zrobić to jeszcze w pierwszej połowie. Gdyż Benfica atakuje coraz częściej.
42` - Lovren daleko podaje do Lisandro`a, jednak ten na spalonym. Sędzia liniowy pięknie uchwycił minimalny spalony.
45` - sędzia dolicza dodatkową minutę, specjalnych przerw w grze nie było.
46` - i sędzia z Portugalii kończy pierwszą połowę. 2-1 dla Benfici Lizbona. Przypomnimy gole:
13` - Podolski( rzut karny )
24` - Lisandro
40` - Saviola.
Posiadanie piłki korzystne dla Benfici, jednak Lyon coś poprawił - 43% do 57%.
Ciekaw jestem Włodku, co w szatni powiedzą swoim kolegą kapitanowie zespołów oraz jak przebiegnie druga połowa. Dla tych co nie oglądali całej pierwszej połowy -
zdecydowanym faworytem wydawała się Benfica Lizbona, jednak potem mieliśmy remis, ale Saviola zamienił go na przewagę dla Benfici. Jednak Lyon na pewno nie zrezygnuje.
Do zobaczenia, do drugiej połowy, której życzymy udanej. Żegnają się z państwem Dariusz Szpakowski - i Włodzimierz Szaranowicz.