• 5
Piłka nożna
Thumbs Up
Bardzo dobrze, pisz dalej.
Pierwsza połowa za nami, jak poszło? Drugiej raczej dziś nie napiszę, komp... Ale jutro jak wrócę postaram się dokończyć, jeśli będzie trzeba.
Cóż, twój mecz jest taki jaki powinien być. Gratuluję.
Information
Olbeinn Sigthórsson od razu po przerwie za Aras Özbiliz
Thulani Serero za Ritsa w 55 minucie, rożne wykonuje Eriksen
75: Derk Boerrigter za De Sciglio
Rainbow
Zapraszamy państwa na drugą połowę meczu, Ajax kontra Ruch. W pierwszej połowie dosyć wyraźną przewagę miał Ruch, udokumentował to dwoma trafieniami w krótkim odstępie czasu. Miejmy nadzieję, że gospodarze nie złożyli jeszcze broni i zobaczymy ciekawą drugą odsłonę meczu. Czas na drugą połowę!
[45] Zmiana w drużynie Ajaxu, z boiska schodzi Aras Özbiliz, w jego miejsce pojawia się Kolbeinn Sigthórsson, zmiana w ataku gospodarzy.
[45] Klub z Amsterdamu rozpoczyna drugą połowę, Sigthórsson do Sulejmaniego.
[47] Pierwsza akcja w drugiej odsłonie, Anita do Rista, ten zbiega na lewą stronę. Próba dryblingu, jednak gracz Ajaxu trochę się pogubił. Ale utrzymuje się przy piłce, rzut rożny dla gospodarzy!
[48] Rist przy piłce, krótko zagrywa do Eriksena. Wrzutka w pole karne, Staszowski wyskakuje najwyżej i wybija piłkę. Lodeiro próbuje strzału z półwoleja, wysoko nad bramką!
[50] Chorzowianie próbują odpowiedzieć, aut na wysokości pola karnego rywali. Grzyb do Van Der Vaarta, kapitalny zwód od razu po przyjęciu. I szybki strzał, Neuner na rzut rożny!
[51] Alonso przy narożniku, wrzuca piłkę na jedenasty metr. Grodzicki wyskakuje, strzela z główki. Za słabo na Neunera, ten paruje piłkę na kolejny korner.
[53] Przy piłce znów Alonso, tym razem posyła piłkę na krótki słupek. Staszowski nabiega i strzela głową, broni Neuner. Dobitka Piecha z kilku metrów, gol! 0:3, Ajax w wielkich opałach!
[55] Ajax na minusie, dosyć sporym. Zmiana w ekipie gospodarzy, Serero wchodzi w miejsce Rista, zmieniony niczego specjalnego nie pokazał.
[55] Od środka gospodarze, Sulejmani do Sigthórssona.
[58] Sulejamni rusza do przodu, mija Alonso, ale Janoszka go fauluje. Nie będzie jednak żółtka dla pomocnika gości, upiekło mu się. Wolny dla Ajaxu. Eriksen przy piłce, wrzuca piłkę w pole karne. Perdijić wychodzi i piąstkuje, piłka wraca jednak do Eriksena. Kolejna wrzutka, Sigthórsson strzela z woleja, kapitalna interwencja Perdijicia, świetna obrona nogą! Z kontrą próbują wyjść goście, jednak Lewczuk źle podaje do Ibrahimowicia.
[61] Chorzowianie w ataku pozycyjnym, Janoszka do Alonso, ten oddaje piłkę powrotną. I zaskakujący strzał Janoszki, obok bramki!
[62] Informacja po ponad godzinie gry o posiadaniu piłki- 46% Ajax, 54% Ruch.
[64] Ajax w ofensywie, walczy na razie o honorową bramkę. Sulejmani przed polem karnym, ładne podanie do wchodzącego Eriksena. Spalony!
[66] Gospodarze znów w natarciu. Przy piłce Sulejmani, najlepszy piłkarz Ajaxu w tym spotkaniu. Wpada w pole karne, przewraca się po kontakcie z Djokiciem! Nie ma karnego, gramy dalej.
[69] Chwila spokojniejszej gry, Ruch przy piłce, nie forsuje tempa, co jest raczej zrozumiałe. Janoszka do Alonso, ten do tyłu, Grodzicki przy piłce. Goście dość łatwo utrzymują się przy piłce, Ajax nie stosuje jakiegoś szalonego pressingu.
[71] Ajax wreszcie próbuje zaatakować. Silva ciągnie akcje bokiem, wrzutka z narożnika. Sulejmani wyskakuje, jednak mija się z piłką.
[72] Ruch próbuje szybko zaatakować, Djokić do Alonso, ten z pierwszej piłki do Janoszki. Ten nabiera rozpędu, podanie do Ibrahimowicia, który wyszedł przed pole karne. Efektowne zagranie piętą, Van Der Vaart sam na sam z Neunerem! Spokojnie wykorzystuje sytuacje, mierzone uderzenie w róg, 0:4! Pogrom!
[73] Kompletnie rozbity Ajax, kibicie nie mogą uwierzyć w to, co widzą. Tymczasem od środka Sulejamni, zagrywa do Sigthórssona.
[75] Aut i ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy Boerrigter w miejsce De Sciglio. Ofensywna zmiana, ale to raczej nie da zbyt wiele, za mało czasu, za duża strata.
[78] Ajax ambitnie walczy o honorową bramkę. Rezerwowy Boerrigter do Lodeiro, ten szybko przekazuje piłkę Sulejmaniemu. Strzał z narożnika pola karnego, za słabo, piłka w rękach Perdijicia.
[81] W natarciu znów Ajax, widać, że goście nastawili się na grę z kontry. Sulejmani podaje do Boerrigtera, ten zatrzymuje piłkę i odgrywa do Sigthórssona, ten od razu strzela. Mamy korner, piłka odbiła się od obrońcy Ruchu, a konkretnie od kolana Lewczuka.
[82] Eriksen przy piłce, wrzuca futbolówkę w pole karne. Spore zamieszanie i piłka w siatce, Sulejamni! Jednak nie, sędzia odgwizduje faul, napastnik Ajaxu przekroczył przepisy w ofensywie!
[85] Ajax podłamany nieuznaną bramką, próbuje jeszcze coś zdziałać. Och, fatalne podanie Vidicia, który jest w tej chwili ostatnim obrońcą! Ibrakadabra i Grzyb wychodzą dwóch na jednego! Ibrahimowić do Grzyba, ten odgrywa z klepki, Szwed uderza po przekątnej, Neuner bez szans! 0:5, katastrofa na Amsterdam ArenA!
[86] Od środka Sulejamni i Lodeiro, prawie cały stadion załamany. Jak to się mogło stać?
[88] Ajax próbuje stworzyć jakąś ofensywną akcję, Lodeiro przy piłce. Już nie, kiks i piłka na aucie bramkowym.
[90] Sędzia dolicza trzy minuty do końca spotkania.
[90+1] Ruch gra bardzo spokojnie, utrzymuje piłkę na swojej połowie. Inna sprawa, że zawodnicy Ajaxu zbytnio nie kwapią się, by ostrzej zaatakować rywali.
[90+2] Długa piłka od Lewczuka, Janoszka jednak nie dochodzi do piłki, którą przejmują gospodarze.
[90+3] Koniec meczu! Ajax przegrywa na własnym stadionie aż 0:5 z gośćmi z Chorzowa. Zasłużone zwycięstwo, pokazali naprawdę dobrą piłkę. Dla pokonanych brawa choćby za ambicję.

--

Mój pierwszy mecz, proszę o jakąś ocenę, bo nie wiem, jak mi poszło.
--
Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 3:0 . Coś pominąłem. Big Grin A Ruch przegrał z drużyną, którą nawet nie znam. Big Grin
Ale o co chodzi ? o.O
Mecz sparingowy z chyba dwóch dni temu.
To bylo z taką jakby mlodą ekstraklasom Dodgy
Witamy po przerwie! Za chwilę początek drugiej części spotkania pomiędzy Benficą a Juventusem. Do przerwy to Juventus był lepszy i prowadzi 0:1. Obie drużyny już na boisku, bez zmian. Zaczynamy!

46.min I zaczęli! Saviola do Cardozo.
48.min Uderzenie z dystansu Savioli... niecelne.
51.min Benfica w ataku. Gaitan do Podolskiego. Odegranie do tyłu. Tam jest Xavi. Xavi prowadzi piłkę, podanie ponad obrońcami, wybiega do piłki Saviola, jest sam na sam! Lichtsteiner wykonuje wślizg... Nie trafił w piłkę! Sędzia przerywa grę i pokazuje słuszną czerwień obrońcy Juventusu.
53.min Rzut wolny dla Benfici. Około 20 metrów do bramki. Przy piłce Xavi. Uderzenieeee.... GOOOOOOOOOOL! Fantastyczne uderzenie Xaviego! Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki! 1:1!
54.min Zaczynają goście.
56.min Jak zareaguje trener Vestel? Juventus w trudnej sytuacji. W rozgrzewce już jest Barzagli.
58.min Juventus próbuję utrzymać się jak najdłużej przy piłce, jednak jest to trudne. Pressing Benfici zmusza graczy Juve do błędu.
59.min Mamy zmianę w ekipie Juventusu. Matriego zastępuje Barzagli.
61.min Gaitan do Thiago. Thiago. Cardozo. Podanie na skrzydło do Capdevili, dośrodkowanie w pole karne... Główka Podolskiego! Broni Buffon.
62.min Benfica za wszelką cenę chce wyjść na prowadzenie, jednak Juventus dobrze się broni. Indywidualna akcja Xaviego, jednak został zatrzymany przez Chielliniego.
65.min Obraz gry nie ulega zmianie. Juventus utrzymuję się przy piłce, a Benfica biega za nią.
66.min Kompany do Barzagliego... za krótko, przechwytuje piłkę Thiago. Przed nim tylko Buffon, Thiago lobuje... Ahhhh!! Tylko górna siatka! Jęk zawodu na trybunach.
68.min Podwójna zmiana w ekipie Benfici. Boisko opuszczają bezproduktywny Podolski oraz Gaitan, a wchodzą Witsel oraz Nolito.
70.min Przy piłce Gerrard. Wycofuje do Ramosa. Ramos przerzuca na drugie skrzydło do Pepego. Pepe objeżdża jak dziecko Lucio, dośrodkowanie... zablokowane przez Garaya, korner.
71.min Rzut rożny dla Juventusu. Wrzutka Gerrarda... Capdevila wybija, kolejny korner.
72.min Ponownie Gerrard. Wysoka wrzutka, strąca piłkę głową Ramos. Przedłuża podaniem główką Vidal, zamieszanie... Luisao i Robinho przewrócili się, do piłki dopada Pepe... GOOOOOL!! A jednak nie! Sędzia odgwizdał faul Robinho na Luisao.
75.min Zmiana w ekipie Juve. Pirlo opuszcza boisko, wchodzi Krasić.
77.min Pierwsza indywidualna akcja Krasicia. Mija Witsela, próbuje oszukać Garaya, jednak został sfaulowany.Żółta kartka dla obrońcy Benfici.
78.min Rzut wolny dla Juve. Dośrodkowanie w pole karne Gerrarda, Ramos główkuje... broni Eduardo, jednak dobija Kompany.... GOOOOOLL!! Tak jest, 1:2 dla Juve!! Całe Estadio da Luz zamarło, a Juve w "10" odzyskuje prowadzenie!
79.min Benfica zaczyna.
81.min Benfica nie czeka, od razu przystępuje do ataku. Thiago do Witsela, odegranie do Xaviego. Ponownie Witsel. Ucieka skrzydłem, odgrywa do Nolito, klepka i znowu Witsel. Wrzutka po ziemi na 16 metr, tam jest Cardozo, płaski strzał.... GOOOOL!! 2:2! Ależ błyskawiczna odpowiedź!!
82.min Juventus zaczyna.
85.min Obie drużyny teraz uspokoiły grę. Tymczasem z dystansu Thiago!! Buffon! Tylko rzut rożny.
86.min Korner dla Benfici. Wrzutka Xaviego... oddala zagrożenie Barzagli.
89.min Benfica próbuje atakować, jednak bezskutecznie. Wszystki ataki są rozbijane przez obronę Juventusu.
90.min Sędzia dolicza 4 minuty.
90+3min. Chyba ostatnia akcja Benfici. Witsel do Thiago. Thiago do Cardozo. Cardozo. Nolito. Nolito pędzi z piłką, łatwo mija Barzagliego, przekłada piłkę na lewą nogę. Strzał, rykoszet od nogi Chielliniego... Buffon!! Ten rykoszet mógł zmylić bramkarza Juve, jednak w porę zdołał interweniować.
90+4min. KONIEC!! Ależ mecz!! Na Estadio da Luz Benfica Lizbona zremisowała z Juventusem Turyn 2:2. Dużo bramek, czerwona kartka, niesamowite zwroty sytuacji. Po prostu świetny mecz! Wynik myślę, że jest sprawiedliwy. Pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Juventusu, w drugiej panowała Benfica. Piłkarzem meczu został wybrany Gianluigi Buffon. Puścił 2 bramki, ale gdyby nie on to Juventus dziś by przegrał. To tyle na dziś, żegnam się z państwem. Halo Warszawa!