Ja także jutro dokończę mecz Benfica - Juventus. Nauka, wiadomo... sorki. ;c

Jakby ktoś mógł, to niech napisze Ajax - Ruch, bo prawdopodobnie nie będę miał na to czasu do piątku.
To jutrom razem skończymy Big Grin
Ja mam czas, mógłbym teraz machnąć, ale nie mam pozwolenia od Hacka, to nie wiem.
Pisz, masz pozwolenie ode mnie. ^^
Ok, napiszę pierwszą połowę i powiecie mi, czy nie będzie tak straszne, że będzie się dało przeczytać. Zostawcie posta jak możecie. I miejmy nadzieję, że nic mnie z kompa nie zrzuci.
Łapaj posta.

Możesz robić tak jak ja. Pisać po kilka minut wkleić, i potem edytować.
Ajax Amsterdam:
GK
Jeroen Verhoeven R Neuner S
obroñca
De Sciglio S, Mattia R Gregory van der Wiel S Vidić S Daley Blind R Bruno Barone Silva S
pomocnik
Vurnon Anita S Eyong Enoh R Christian Eriksen S Siem de Jong R Nicolás Lodeiro S Theo Janssen R Thulani Serero R Roly Bonevacia R Mats Rits S

Dżunior: Szymon Kornas

Witamy państwa bardzo serdecznie, za kilka minut rozpocznie się długo wyczekiwane spotkanie. Ajax Amsterdam podejmuje na własnym stadionie Ruch Chorzów. Piłkarze już ustawieni na boisku, ostatnie rozciągania i treningi mają za sobą, za chwilę startujemy. Losowanie wygrał Ajax, wybiera stronę, zacznie więc Ruch.
[1] Zaczynamy, a dokładnie Ruch- Van Der Vaart i Ibrahimović.
[2] Pierwsza próba ataku w tym spotkaniu, lewą stroną próbuje przebić się Janoszka. Dobry zwód ale podanie już niedokładne, Ajax przy piłce.
[3] Od razu długa piłka w kierunku Sulejmaniego, dobre przyjęcie, będzie sam na sam! Ale sędzia boczny unosi chorągiewkę, spalony!
[6] Okres spokojniejszej gry, przy piłce utrzymują się gospodarze. De Sciglio do Vidicia, ten od razu oddaje piłkę powrotną. I znów długie podanie do Sulejmaniego, tym razem nie ma spalonego! Będzie szansa dla Ajaxu! Ale Sulejmani za długo zwlekał, już są przy nim obrońcy. Zawodnik Ajaxu utrzymuje się jednak przy piłce, wykłada ją do nadbiegającego Ritsa! Ten strzela, obok bramki! Ładna akcja gospodarzy.
[9] Goście próbują zawiązać jakąś składną akcję. Piłkę na swojej połowie ma Lewczuk, świetne prostopadłe podanie do Piecha, ten wychodzi na czystą pozycję! Schodzi do lewej, strzela… Boczna siatka, ależ niewiele brakowało! Dobra akcja Ruchu, trzeba przede wszystkim pochwalić Lewczuka za odważne podanie.
[13] Po krótkim okresie spokojniejszej gry, w akcji znów goście z Chorzowa. Alonso drybluje przed polem karnym rywali, oddaje jednak piłkę Van Der Vaartowi ustawionemu po lewej. Ten rozgląda się i decyduje na wrzutkę w pole karne. Ibrahimowić i Grodzicki wyskakują, stoper Ruchu wybija piłkę na rzut rożny. Szansa przed Ruchem!
[14] Przy piłce Xabi Alonso, dośrodkowuje, piłka odchodząca od bramkarza. Gracze Ajaxu wybijają piłkę poza pole karne, tam jednak zgarnia ją Grzyb. Szybkie uderzenie i… Rykoszet, mamy kolejny korner.
[15] Aloszo znów dośrodkowuje, ten sam wariant. Ibrahimowić znów wyskakuje wysoko. Ale fauluje w ofensywie, słuszna decyzja sędziego.
[18] Dobra akcja Ajaxu, Anita wrzuca piłkę w pole karne z narożnika pola karnego. Miękka piłka, spada na głowę Sulejmaniego, który jest dziś bardzo aktywny. Strzał prosto w ręce Perdijicia.
[20] Posiadanie piłki po pierwszych dwudziestu minutach- 48% Ajax, 52% Ruch. Wyrównane, tak samo jak sytuacja na boisku. Na poziom nie możemy narzekać, oglądamy jak na razie dobre zawody.
[21] Oj, brzydki faul Djokicia. To powinna być kartka, obrońca Ruchu bardzo ostro wszedł w Lodeiro. Tak, mamy żółty kartonik dla obrońcy Chorzowian, będzie musiał uważać.
[22] Rzut wolny z prawie trzydziestu metrów, nieznacznie po lewej. Rist przy piłce, wygląda na to, że będzie strzelał. Rozbieg, wybiera wariant siłowy. Słupek! Ależ uderzenie pomocnika Ajaxu, piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka i wyszła na aut bramkowy. Sporo szczęścia ma teraz Ruch.
[25] Ajax nie zwalnia tempa, Eriksen walczy przy linii końcowej. I wywalczył rzut rożny! Rist już przy piłce, miękka wrzutka pada łupem Perdijicia. Ten od razu wyrzuca szybko piłkę do Piecha, kontra gości. Piech już jest na połowie rywali, podaje do biegnącego obok niego Ibrahimowicia. Niezły drybling, Ibrakadabra oddaje piłkę Piechowi, który jest sama na sam! Neuner wychodzi, ale zostaje przelobowany! Gol dla gości, 0:1!
[27] Ajax wznawia od środka, Sulejmani do Özbiliza.
[28] Łatwa strata Eriksena, przy piłce goście, jednak wycofują ją do obrony.
[29] Piłkę w środku ma Alonso, próbuje jednego z tych swoich lobów. Dobry strzał, Neuner nie zdąży wrócić! I piłka wpada mu za kołnierz, 0:2!
[30] Dwa mocne ciosy ze strony gości, Ajax musi się pozbierać i zorganizować. Od środka zaczyna Sulejmani, podanie do Rista.
[32] Gospodarze próbują odpowiedzieć, Eriksen przed polem karnym rywali. Zaskakująca wrzutka do Sulejmaniego, ten walczy o pozycję, strzela głową, niecelnie! Wydaje się jednak, że wcześniej faulował obrońcę gości. Ale gwizdka nie było.
[35] Przejęcie aktywnego dziś Piecha, sam rusza na przebój! Mija Lodeiro, ale zatrzymuje się na kolejnym rywalu, którym był Vidić! Ale to nie koniec akcji, niedokładne wybicie Serba, który zarył butem w murawę. Van Der Vaart korzysta z okazji i strzela, jednak nad bramką!
[38] Okres spokojniejszej gry, Ajax przy piłce. I już nie, niedokładne długie podanie od Silvy. Gospodarze wydają się być poirytowani wynikiem i obrazem gry.
[40] Dobra akcja Ruchu, goście chcą dobić rywala. Grzyb do Janoszki, Janoszka do Ibrahimowicia, ten wpada w pole karne. Strzle, ale trafia w nogi Vidicia, niebezpieczeństwo powstrzymane.
[41] Ajax próbuje jeszcze zaatakować przed przerwą. Eirkes, złe podane do Rista, Janoszka przejmuje. Od razu szybkie podanie do Ibrahimowicia, kontra, dwóch na trzech! Szwed oddaje piłkę Van Der Vaartowi, ten znów szybko strzela. Ale broni z drobnymi problemami Neuner! Ładna akcja Chorzowian.
[43] Ajax już chyba chce doczekać do przerwy, sporo podać we własnej strefie obronnej. Vidić teraz wycofuje piłkę do Neunera, to nie podoba się kibicom. Neuner w aut, kiks Niemca.
[44] Kolejne dobre prostopadłe podanie Ruchu, jednak Piech na spalonym. No, pozostają małe wątpliwości.
[45] Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej części spotkania.
[45+1] Ruch jeszcze ma chęć atakować przed przerwą, Alonso do Lewczuka, ten włączył się po lewej stronie. Ale gubi piłkę, ta zostaje wykopana na aut.
[45+2] Gwizdek sędziego i koniec pierwszej połowy. 0:2, Ruch prowadzi na wyjeździe z Ajaxem.