• 5
Piłka nożna
25 połowę? Żeś się opisał. Wklej nowy post.
hehe Big Grin
46' Rozpoczęła się druga część spotkania.
47' Po dośrodkowaniu Yaya Toure głową piłkę zagrał Miro Radović, a akcję strzałem sfinalizował Daniel Ljuboja. Szkoda tylko, że po jego strzale z woleja lewą nogą futbolówka przeszła tuż obok dalszego słupka bramki Krakowian.
48' W starciu z Danim Alvesem, Rzeźniczak zgubił buta, ale wywalczył rzut rożny.
49' Jak on tego nie strzelił? Gabriel Agbonlahor dośrodkował z rzutu rożnego do stojącego w polu bramkowym Raula. Wydawało się, że piłka zatrzepota w siatce, ale po zamieszaniu okazało się, że znalazłą się w rękach Szczęsnego.
50' Gerard Pique próbował wrzucić piłkę za kołnierz Diego Lopeza, ale golkiper nie dał się zaskoczyć i pewnie złapał futbolówkę.
54' Żółta kartka dla Komorowskiego za faul na De Caglie'u.
55' Rzut wolny dla Krakowian z ponad 30 metrów. Prawą nogą strzelał Di Maria i ustrzelił tylko bandy reklamowe za końcową linią.
55' Borysiuk dośrodkował z lewej strony boiska i szykującego się do strzału Ljuboji uprzedził Obraniak, który w dosyć efektowny sposób wybił piłkę.
57' Rzut wolny dla Legii z około 35 metrów. Lewą nogą uderzał Raul, strzał był celny, ale na posterunku był Szczęsny.
58' Zmiana W Wiśle.Grmokimi Brawami żegnany Neymar, za którego wchodzi Lewandowski.
61' Lewandowski próbował dośrodkowania z prawej strony boiska, ale skończyło się na bloku w wykonaniu Meliksona.
63' Ljuboja sfaulował Di Marie i mamy rzut wolny.
63' Z rzutu wolnego dośrodkował poszkodowany , a w zamieszaniu podbramkowym piłkę wypiąstkował Lopez.
64' Lewnadowski już w swoich pierwszych akcjach oddaje celne strzały. Uderzenie z około 20 metrów zostało obronione przez Diego Lopeza.
65' Po dośrodkowaniu Toure z prawej strony boiska głową strzelał Raul. Uderzenie było dosyć lekkie i nie sprawiło kłopotów bramkarzowi z Krakowa.
67' Melikson sfaulował Pique 28 metrów przed bramką Legii i będzie rzut wolny dla gospodarzy.
68' Z rzutu wolnego lewą nogą strzelał Obraniak i trafił piłką w poprzeczkę!
71' Radović zagrał do Meliksona, który wypuścił Ljuboje, ale ten był zbyt wolny i nie dobiegł do piłki.
72' Boisko opuszcza Angel Di Mara, a w jego miejsce Lucas Piazon.
73' Obraniak z rzutu wolnego zagrał na prawą stronę do Kuby, który dostrzegł lepiej ustawionego Piazona. Piazon uderzył z bliska z ostrego kąta i świetną interwencją popisał się Lopez.
75' Małecki wpadł z piłką w pole karne Warszawian, ale Toure zablokował to zagranie.
76' Yaya toure dośrodkował z prawej strony boiska. Piłkę głową z bliska do bramki posłał Raul, ale na sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę.
78' Piazon ukarany żółtą kartką za faul na Meliskonie
81' Zmiana w Legii.Za Meliksona wchodzi Maciej Rybus.
82' żółta kartka dla Legii . Ukarany nią został Radovic.
85' Ronaldhino wybił piłkę głową poza końcową linię boiska i mamy rzut rożny .
86' Z narożnika boiska dośrodkował Rybus. Piłkę wybił poza pole karne Szczęsny. Do strzału z powietrza składał się Ljuboja , ale nie trafił w piłkę. Doszedł do niej Radovic. Jemu udało się oddać strzał, który był celny, ale nie dość silny, aby sprawić problemy bramkarzowi.
89' Goście ruszyli z kontrą, ale akcję w porę przerwał Alves.
90' Druga zmiana w Legii - Borysiuk za Gabrela Agbonlahora.
90' Doliczona 1 minuta.
91' Ostatnia akcja meczu.Błaszczykowski podaje do Małeckegio, ten strzela, ale wybja piłkę za lnie bramkową.
91' Sędzia kończy to emocjonujące spotkanie .Pierwsza połowa zakończona wynkem 2:2 była emocjonująca i wyrównana.W drugiej inicjatywe przejeła legia, ale bramek nie było.

Bramkarz: Eduardo
Obrońcy: Capdevila (lewy), Garay (środkowy), Luisao (środkowy), Lucio (prawy)
Pomocnicy: Gaitan (lewy), Xavi (środkowy), Thiago Alcantara (prawy)
Napastnicy: Podolski (lewy), Cardozo (środkowy), Saviola (prawy)

Bramkarz: Buffon
Obrońcy: Sergio Ramos (lewy), Chiellini (środkowy), Kompany (środkowy), Lichtsteiner (prawy)
Pomocnicy: Gerrard (lewy), Pirlo (środkowy), Vidal (środkowy), Pepe (prawy)

Trener : Vestel

Witam państwa ze stadionu Estádio da Luz w Lizbonie! W dzisiejszym meczu 1 kolejki Gra League miejscowa Benfica podejmie gości z Włoch, Juventus Turyn. Obie drużyny dokonały znaczących zmian w składach podczas okienka transferowego, dlatego ciężko jest dziś wskazać faworyta. Tradycyjny rzut monetą... zaczynają goście!
1.min Zaczęli! Matri do Robinho.
3.min Pierwsza akcja Juve. Lewym skrzydłem pędzi Gerrard, podaje do środka. Tam jest Vidal. Miękka wrzutka w pole karne, Matri główkuje! Obok słupka.
4.min Luisao do Gaitana. Gaitan. Podolski. Odegranie z pierszej piłki do Xaviego. Xavi przekłada piłkę na prawą nogę, strzał z 23 metra! Buffon z kłopotami na rzut rożny!
5.min Korner dla Benfici. Xavi dośrodkowuje... pewnie łapie piłkę Buffon.
8.min Matri faulowany przez Lucio. Rzut wolny z okolic 40 metra dla Juve. Krótkie rozegranie, Pirlo na skrzydło do Gerrarda. Tuż koło niego jest Lucio, jednak Gerrard znakomicie go mija! Wystawia na 16 metr do Pepe... PEPE!! Minimalnie nad poprzeczką!
10.min Indywidualna akcja Podolskiego... Bez efektu. Od autu goście.
14.min Thiago do Gaitana, jednak za krótko, Vidal przejmuje piłkę. Natychmiastowa prostopadła piłka do Robinho. Ten mija zwodem Garaya, podanie do Matriego. Szybkie odegranie z klepki do Robinho, który staje przed szansą! Uderzenie w długi róg... Broni Eduardo, jednak jeszcze dobija i... GOOOOOOOOL!! Siedzi! 0:1 dla Juventusu! Robinho na raty, ale skutecznie. Ewidentnie zaspała obrona Benfici, która mogła zatrzymać Brazylijczyka.
15.min Zaczynają gospodarze.
17.min Juventus cofnął się bardziej do defensywy, czeka na ruch przeciwnika.
21.min Benfica cały czas przy piłce, jednak nie potrafi przedrzeć się przez znakomicie zorganizowaną obronę Juve. Fezaes nerwowo pokazuje w kierunku swoich podopiecznych, żeby przyspieszyli grę.
23.min Capdevila przy piłce. Podanie górą do Thiago. Walka w powietrzu o piłkę... ajj... Thiago został chyba trafiony łokciem przez Lichtsteinera. Sędzia pokazuje zółtą kartę Szwajcarowi. Jednak zachował się bardzo ładnie, podszedł i przeprosił Thiago, który opuszcza na chwilę boisko.
24.min Rzut wolny dla Benfici. Około 31 metrów do bramki, przy piłce Xavi oraz Podolski. Xavi wystawia piłkę Podolskiemu, potężne uderzenie! Baaaaardzo niecelnie...
27.min Prawą stroną rusza Gaitan, jednak zatrzymuje go Ramos. Ramos do Gerrarda. Gerrard. Vidal. Pirlo. Matri. Matri próbuje minąć Garaya, jednak bezskutecznie. Dostrzegł jednak biegnącego po skrzydle Gerrarda, do niego zagranie. Gerrard w pole karne... Pirlo!! Ależ skiksował! Nie trafił dobrze w piłkę, która powędrowała w trybuny.
31.min Teraz wieje nudą na boisku. Przynajmniej kibice nie oszczędzają swoich gardeł, dzięki czemu mamy wspaniałą atmosferę na trybunach!
33.min Próba uderzenia z dystansu w wykonaniu Vidala... Pewnie broni Eduardo.
36.min Chiellini posyła długą piłkę do Pepe. Pepe biegnie z piłką, znakomitą "ruletką" mija Lucio. Wpada w pole karne, wślizg Luisao... Pepe pada za ziemię i ... RZUT KARNY!! Gracze Benfici protestują, ale kończy się na tym, że Luisao otrzymuję zółta kartkę.
38.min Pirlo ustawia piłkę na 11 metrze od bramki Eduardo, bierze niewielki rozbieg. Gwizdek sędziego, uderzenie... Poprzeczka, nie ma bramki!! Pirlo jest załamany. Tymczasem od bramki zacznie Eduardo.
40.min Faulowany Xavi. 24 metry do bramki Buffona. Xavi przy piłce. Uderza... kapitalnie Buffon! Piłka zmierzała w górny róg bramki, jednak Buffon sparował ją na rzut rożny!
41.min Korner dla Benfici. Xavi w pole karne, Lucio główkuje! Z linii bramkowej wybija piłkę Kompany!
43.min Benfica w końcu się obudziła. Może to dobry znak przed 2 połową.
45.min Sędzia dolicza 2 minuty.
45+1min. Jeszcze z dystansu próbuje Pirlo. Niewiele obok bramki.
45+2min. Koniec pierwszej połowy! Ależ emocje! Jak na razie Benfica przegrywa z Juventusem 0:1, jednak Benfica w końcówce była o krok od zdobycia bramki. Druga połową zapowiada się pasjonująco. Zapraszam po przerwie.

Bramki:
14' Robinho(Juventus)