Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrestling - Statystyki
Photo 
Witam ponieważ nie ma tematu o statystykach Wrestlingu tylko o pogaduchach ogólnych więc zakładam osobny dla tych którzy chcieli bardziej poznać świat organizacji WWE.

< ogólny temat o Wrestlingu Tongue

Z góry proszę o wyrozumiałość i jeśli mój pomysł się nie przyda proszę uprzedzić a ja usunę temat.

Więc zaczynamy! Big Grin

WWE = World Wrestling Entertainment.

Quote: Wszystkie Gale WWE

Styczeń : Royal Rumble (debiut 1988)

Opis: Gala w której pojawia się 30 zawodników ale w tym roku było ich 40 a zwycięzca gali ma szansę o powalczenia o tytuł mistrza na gali największej Wrestlemani.Zawodnicy wchodzą co pewien czas i ten który wypadnie górą lin ten zostaje pokonany, kto ostatni zostanie w ringu wygrywa.

Luty: Elimination Chamber (debiut 2010) wcześniej znany pod innymi nazwami jak No Way Out czy In Your House

Opis: Specjalizacją tej gali są wali w klatkach oraz Tag Teamy.Są także wali o pasy najczęściej wagi ciężkiej oraz WWE.

Marzec/Kwiecień: Wrestlemania (debiut 985)

Opis: Jest uznawana za największą oraz najważniejszą gale w całej organizacji WWE.Jest także najdłużej organizowaną galą w histori oraz do tej pory zorganizowano
27 edycji tej gali.W ostatniej edycji gospodarzem gali był The Rock zobaczymy kto będzie w następnej Wink .Na tej gali odbywają się różnego typu wali zwykłe oraz o pasy mistrzowskie, często także są kończone różne konflikty zawodników.

Maj: Extreme Rules (debiut 2009) oraz WWE Over the Limit (debiut 2010)

Opis: Jak nazwa wskazuje wali są wybierane poprzez ruletkę którą kręci najczęściej komentator lub była gwiazda WWE.Są tutaj wali różnego typu.Over the Limit dawna nazwa to Backlash, walki różnego typu.

Czerwiec: The Capitol Punishment (debiut 2011) wcześniej znany jako The Bash

Opis: Gala na której odbywa się wiele pojedynków oraz zadebiutowała w nowej nazwie nie dawno bo w 2011 roku a do tej pory nazywała się The Bash.Jest tutaj wiele pojedynków lecz najczęściej są to walki normalne lub ze stołami Smile

Lipiec: Money in the Bank (debiut 2010)

Opis: Także zwany jako Ladder Match.Walczy w tej gali 8 zawodników których celem jest zdjęcie walizki z kontraktem zawieszonej u góry ringu.Zdjąć ją można tylko poprzez drabiny które są dozwolone w tej gali.Zwycięzca ma prawo walczyć na dowolnej gali o dowolny pas.Jest to jedyna w swoim rodzaju gala.

Sierpień: SummerSlam (debiut 1988)

Opis: Jest największą galą lata oraz odbywają si tutaj pojedynki zawodników Smackdown,Raw a także NXT.Są tutaj różnego typu walki tag teamowe,normalne oraz często battle royal.

Wrzesień: WWE Night Of Champions (debiut 2001)

Opis: Gala charakteryzuje się tym że zawszę na tej gali są organizowane walki o każdy pas [wagi ciężkiej,America USA,tag teamu itd.).Jest to także gala na której są roztrzygane wszelkie spory zawodników i często narastające nowe konflikty.

Październik: Hell in a Cell (debiut 2009) wcześniej znany jako No Mercy
oraz Vengeance (debiut 2011) wcześniej znany jako Cyber Sundey czy Bragging Rights

Opis: Na tej gali zawodnicy są w stalowej klatce.W rógu klatki znajdują się drzwi z których zawodnicy mogą korzystać w każdym momencie walki.Wygrywa ten wrestler który pierwszy uzyska pin na przeciwniku lub go zmusi do poddania.

Vengeance jest to także duża gala na której są walki o pasy oraz walki wieczoru.Często na tej gali pojawiają się stare gwiazdy WWE by przy.pomnieć o sobie a czasem nawet prowadzą walke jako sędzia

Listopad: Survivor Series (debiut 1987)

Opis: Charakteryzuje się walkami Elimination Tag w której zawodnicy są podzieleni na 5 osobową grupe.Zawodnik który podda się lub zostanie przypięty odpada a walka toczy się dalej.Walka jest zakończona jeśli w ringu zostanie tylko jedna drużyna.

Grudzień: TLC Tables (debiut 2009), Ladders & Chairs (debiut 2009) zwane wcześniej jako Armageddon.

Opis: Gala w której są urzywane często przedmioty i są wskazane właśnie w tych walkach.Przedmioty wykorzystywane najcześciej to stoły,krzesła,młot oraz kije.Są tutaj walki typu Last Man Standing lub I Quick.Odbywają się tutaj bardzo emocjonujące walki i na pewno dla fanów wrestlingu bardzo ciekawe walki Wink

Statystyki Zawodników

Najcięższy wrestler w historii = Yokozuna [Japonia] 291 kg (Gdy zdobył pas WWE miał 258kg) nie do porównania z Big Showem czy Markiem Henrym.

Najlżejszy wrestler w historii = Hornswoggle [Irlandia] 64 kg nie do porównania z Reyem Mysterio czy Sin Carą.

Najwyższy wrestler w historii = Jorge Gonzalez [Argentyna] 2.44 m jednak pobił miano The Greata Khaliego mającego 2.22 m.

Najwięcej pasów w Historii WWE = Ric Flair prawdopodobnie miał ich najwięcej zaraz po nim byl to John Cena.

Quote:Teraźniejsi Mistrzowie

Mistrz pasu WWE = Alberto del Rio [Meksyk]

Mistrz pasu wagi ciężkiej = Mark Henry [USA]

Mistrzowie Tag Teamu = Air Boom czyli Kofi Kingston [Ghana] oraz Evan Bourne [USA]

Mistrz pasu Intercontinental = Cody Rhodes [USA]

Mistrz pasu America USA = Dolph Ziggler [USA]

Jeśli coś pominąłem lub coś pomyliłem proszę pisać Tongue

Czekam na wasze opinie i komentarze Smile
Reply
Zazwyczaj są Royal Rumble Match, ale trzydziestoosobowe. Tylko w tym roku WWE zrobiło 40-man Royal Rumble Match.
Bragging Rights zostało wykasowane z listy, a Vengeance wróciło, wcześniej miało taką samą nazwę, raz to było Vengeance: Night Of Champions.
Najwięcej pasów w historii MWE miał Ric Flair.
Reply
Bragging Rights wykasowali!?
Devill Wizard:
Sporo literówek, nie zbyt przydatny temat.
Reply
Dla tych którzy mieli przerwę w oglądaniu lub dla tych którzy zaczynają dopiero z WWE to sie im przyda.

PS: Poczekam na opinie reszty.
Reply
No ba. Huh Przecież WWE łączy brandy i to dlatego (co uważam za chory wymysł, chociaż BR było niezbyt ciekawą galą).
Reply
Ja tam bardzo lubiłem BR.
Devill Wizard:
Nie zrozum mnie źle, ale wydaje mi się, że to jest dla plusów. Dużo więcej można na wikipedi przeczytać. Sporo literówek, nie dokładne opisy i jeszcze nad to w nie których miejscach złe statystyki.
Reply
Zrobiłem ten temat ponieważ często w temacie o pogaduchach widzę np. kto jest w końcu mistrzem ?
lub informacje błędne.Często też niektórzy nie znają dokładnie wrestlerów.

Napracowałem się oraz większość jest z mojej wiedzy dlatego są nie dokładne opisy.Statystyki są dobre tylko pomyliłem się co do jednej ponieważ nie byłem pewny a nigdzie nie mogłem znaleźć.

Ja chce pomóc innym a nie zbierać plusy ... Dodgy
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)