Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Hiszpańska - Nowy sezon!
Powiedzieć Ci to co powiedział mój trener:
Cytuje!:
(2011-09-13, 14:53:14)Berenir Wrote: W lidze angielskiej to dopiero jest walka o mistrzostwo Tongue Arsenal, MamUtd, ManCity, Chelsea, Liverpool.
Liga hiszpańska to tylko 2 zespoły i reszta...
Reply
Thumbs Down 
Fakt - jest dużo drużyn które grają mocno i ostro, ale nie dotyczy to wszystkich klubów. To zwykły stereotyp wyolbrzymiany przez kibiców..
Reply
Wystarczy spojrzeć na ubiegłoroczną LM gdzie Barca wygrała z Man Utd i Arsenalem, a Real rozbił Tottenham. Jednak liga angielska jest bardziej widowiskowa ze względu na to, że więcej drużyn ma szanse na mistrzostwo.
Reply
Bym to określił takim mianem: jest gorsza, ale bardziej emocjonująca.
Reply
Powiedziałeś bardzo dobrze.
Liga Angielska jest bardziej widowiskowa, bo nie wiadomo nigdy kto wygra, bo jest kilka drużyn, które szanse mają, a w BBVA Wiadomo...Najlepszy na świecie Real i Barca, które dominują na ekranie światowego futbolu.
Reply
Liga Niemiecka jest również dosyć wyrównana. Największa średnia bramek strzelonych w meczu - to tylko podkreśla że w Niemczech gra się do końca i offensywnie. O mistrzostwo walczy sporo drużyn m.in Bayer, Borussia, Schalke 04...
W Angli gra się ostro jest dużo gry ciałem, mało dryblingu. Hiszpania to: ładne akcje, bramki, masa gwiazd światowej klasy skupiona w 2 drużynach.
Reply
Ale za to nie zależnie czy fan MU czy City ogląda mecz Real Madryt vs Aktorzy, bo to najlepsze widowisko futbolu. Tak jest było i będzie. Ja nawet nie wiem kiedy są derby Manchesteru, bo to nie takie ważne jak Gran derby.
Reply
No tak, ale nie ma zbytniej ilości fanów niemieckich drużyn. A tytuł trzyma albo Bayern, albo kto inny, kto sprawi niespodziankę. A w tym roku BVB tytułu nie zdobędzie. Wygra Schalke/Bayern.
Reply
Tyle, że w lidze angielskiej jest ostrzejsza gra. Mam na myśli to, że bramkarze nie mają takiej ochrony jak w Hiszpanii. Można im wchodzić przed 5 metr. Lekkie popchnięcie i nieraz w l.hiszp. widzimy faul, za to w Anglii sędziowie gwiżdżą za faule "ewidentne","mocne". Po za tym co Real grał po erze Galacticos, a przed Mourinho? Nic, pomimo wielu gwiazd. Siłą Barcy są natomiast podania i wypracowanie akcji. W Anglii mamy brutalny styl, tak więc kontuzja Messiego i skuteczność zmniejszona. Kontuzja Iniesty, Xaviego i już mamy klapę. Smile To trio daje Barcelonie tytuł najlepszego klubu w europie. Bez nich angielskie zespoły z czołówki są w stanie pokonać Katalończyków bez nadludzkich wysiłków.
Reply
Gran Derbi Realu i Barcy? Hmm.. tam więcej jest kartek niż akcji przez co staje się nudne. Osobiście Premiere Division jest nudne. W kółko tylko Barca i Real wygrywa, tam nie ma rywalizacji prócz 1 i 2 miejsca. Valencia tam próbuje się przedostać, ale zawsze 3 drużynie brakuje prawie 20 pkt.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)