Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Angielska - Sezon 2011/2012 czas zacząć!
Oj nie wiem, czy Walcott jest tak dobry. Momentami to jeździec bez głowy - biegnie, biegnie, aż tu nagle koniec boiska. Big Grin Mają świetnego Gervinho, co prawda wolniejszy, ale ma lepszy drybling. Wyrasta im również młoda gwiazda Oxlade-Chamberlain, który niedługo zawita zapewne w reprezentacji Anglii.
Co do Chelsea... też uważam, że za dużo tam staruszków. Popatrzmy na włoską Serie A, klubom z tej ligi pokończyły się pieniądze, brak kupowania wielkich gwiazd i w lidze mistrzów cichutko o nich. Bundesliga ich dogoniła, może przegoniła. Ale teraz widać, że kilka klubów zaczęło stawiać na młodzież i powoli wracają do gry. Mam nadzieję, że AVB odmłodzi zespół, dla jego (zespołu) dobra. Zresztą już to poniekąd zrobił. Myślę, że Gary Cahill świetnie wkomponuje się w zespół, tym bardziej, że gra obok Terrego również w reprezentacji. Pozbyli się Alexa i Anelki - bardzo dobrze, czas na młodszych. Choć pewnie w lato i tak powitacie w Chelsea Modricia. Smile

Jutro mamy hit Chelsea - United, a w poniedziałek Liverpool - Tottenham. Już nie mogę się doczekać. Angel
Reply
Walcott jak ma dobry dzień to NIC go nie zatrzyma, ale to 2 na powiedzmy 5 meczy. Sad
Reply
Thumbs Up 
Ehhh...takie gadanie - City bez pieniędzy szejków by nie istniało. Dobra, pokażcie mi dobry klub, który powstał bez pieniędzy. Pieniądze też trzeba umieć dobrze inwestować,a ten Arab kupił City, w pewien sposób ryzykował i co? Myślę, że się opłaciło. The Citizens biją się teraz o mistrzostwo a np. Liverpool błądzi w okolicach LE. Dlaczego? Bo dopadł ich kryzys finansowy i musieli sprzedać np. Torresa. Druga sprawa - trener. Mancini stworzył świetną drużynę, która jest w stanie absolutnie podbić Europę. Wpadka w LM, czyli odpadnięcie już po fazie grupowej było efektem małego doświadczenia na arenie międzynarodowej(moje zdanie). Przecież poprzedni trener - Hughes mając bardzo dobrą ekipę zajął chyba(nie jestem pewien) 5 miejsce w lidze.

Podsumowując - pieniądz jest jednym z elementów układanki zwanej piłką nożną. Mówienie, że ktoś jest dobry tylko dzięki kasie nie jest w porządku.

BTW: Nie jestem fanem City, przeciwnie - nie lubię ich, ale doceniam wkład osób włożony w zbudowanie tej drużyny. Wolę osobiście ligę hiszpańską, ale angielską również obserwuję.


Glory Man United!
Reply
(2012-02-05, 09:51:14)Brillante Wrote: Ehhh...takie gadanie - City bez pieniędzy szejków by nie istniało. Dobra, pokażcie mi dobry klub, który powstał bez pieniędzy. Pieniądze też trzeba umieć dobrze inwestować,a ten Arab kupił City, w pewien sposób ryzykował i co? Myślę, że się opłaciło. The Citizens biją się teraz o mistrzostwo a np. Liverpool błądzi w okolicach LE. Dlaczego? Bo dopadł ich kryzys finansowy i musieli sprzedać np. Torresa. Druga sprawa - trener. Mancini stworzył świetną drużynę, która jest w stanie absolutnie podbić Europę. Wpadka w LM, czyli odpadnięcie już po fazie grupowej było efektem małego doświadczenia na arenie międzynarodowej(moje zdanie). Przecież poprzedni trener - Hughes mając bardzo dobrą ekipę zajął chyba(nie jestem pewien) 5 miejsce w lidze.

Podsumowując - pieniądz jest jednym z elementów układanki zwanej piłką nożną. Mówienie, że ktoś jest dobry tylko dzięki kasie nie jest w porządku.

BTW: Nie jestem fanem City, przeciwnie - nie lubię ich, ale doceniam wkład osób włożony w zbudowanie tej drużyny. Wolę osobiście ligę hiszpańską, ale angielską również obserwuję.


Glory Man United!


Każdy klub istnieje dzięki kasie, ale bez przesady. City niszczy rynek transferowy dając po 30 mln za każdego piłkarza + tygodniówka 250 tyś. Jakiś tam przepis ma wejść, że można kupować za tyle ile ma się wpływów czy jakoś tak. Smile O, Chelsea była słabiutka i ledwo miała jakiś puchar w gablocie - przyszedł Romek wpompował kilkaset milionów i masz efekty. Smile Co do klubu dobrego co powstał bez kasy to może Porto? Od zera do LM (Mourinho). Smile
Reply
Wink 
Może i masz rację, za dużo tych transferów... Jeśli taki przepis wejdzie to będzie dobrze. Wink Myślę, że teraz City przystopują z transferami, ponieważ mają już wykrystalizowany skład. Co do Porto... nie mieli wielkiego składu, a mimo to wygrali LM, eliminując po drodze niestety United. :< To potwierdza jaki wkład w drużynę ma trener i to też trzeba doceniać.
Reply
Trzeba dzisiaj pokonać Chelsea na Stamford Bridge, innej opcji nie ma, jeżeli chcemy obronić tytuł mistrzowski.

Glory, glory Man United!
Reply
A ja kibicuję Chelsea , ale życzę ci powodzenia.
O 16 grają naszego czasu?
Reply
Jutro Live z tottenhamem. Oglądam ;x
Reply
17 naszego czasu, 16 w Anglii.

vitold:
Brillante:
Od roku 2012/2013 wchodzi przepis UEFA, który głosi, że klub nie może wydawać więcej, niż wynoszą jego zyski. Chyba. Jeśli tak, to zespoły, które zdobywają puchary, są na topie, zarabiają więcej i to pozwoli im umocnić się na pozycji.
Reply
Tak, ale chodzi o to, że City nie ma u siebie nic własnego-każdy topowy klub ma kilku wychowanków w składzie-City ma skład złożony z graczy, którzy przylecieli za kasą(swoją drogą ma też wyjątkowo dużo ćwierćmózgów pokroju Teveza i Ballotellego), którzy nie grają dla klubu... Nawet Chealsea, krytykowana za wyrzucanie pieniędzy lekką ręką, opiera się na Terrym i Lampardzie-graczach 'stamtąd'. Żaden klub nie istniałby bez pieniędzy to fakt-ale tylko City istnieje dzięki tak dużemu ich udziałowi.

Btw-ma ktoś link do dobrego stream Chelsea-MU?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)