• 5
Football .
Czyli czyj to nr ?: D
Lightbulb
45.min. Tak, wracamy po piętnastominutowej przerwie na stadion Liverpoolu! 1:1, remis może kogoś nie zadowolić, ale rozstrzygnięcie da druga połowa! Zawodnicy już wychodzą z szatni, zwarci i gotowi do kontynuowania boju. Tym razem kto zaczyna? FC Liverpool! Kuyt i Suarez już stoją przy piłce.
45.min Sędzia gwizdkiem sygnalizuje początek drugiej połowy! Kuyt zgrywa do Suareza, który podaje na tył do Gerrarda. Kontynuujemy! Tak!
45.min Gerrard natychmiastowo zagrywa do Kuyta, który sprytnie mija Bodmera. Potem zastosowuje trik Panna Na Na na Sakho, po czym wypuszcza sam na sam Suareza! Urugwajczyk już dotyka piłki, lecz Sirigu wślizguje się pod jego nogi i łapie piłkę! Prawie by nie wylazł za pole karne!
47.min Gerrard wraz z obrońcami spokojnie rozgrywają sobie piłkę na swojej połowie. W końcu Kelly wypuszcza Leivę na skrzydło. Dobiega do piłki, po czym biegnie po linii autowej! Szturmuje na niego Sakho, po czym swoim potężnym barkiem wywraca go na ziemię. Faul! Rzut wolny dla Liverpoolu z 38 m do bramki! Z ostrego kąta. Na dodatek Sakho już utrzymał upomnienie, po czym dostaje żółtą kartkę.
48.min Gerrard dośrodkowuje z rzutu wolnego… jednak Camara wybija główką piłkę! Kontra PSG!
48.min Zagrożenie jednak nie trwało długo, bo po bloku Meirelesa PSG musiało wycofać piłkę na swoją połowę.
50.min PSG atakuje! Matuidi biegnie środkiem, po czym zaczyna robi różne popisowe triki przed Gerrardem. Ten jednak się zdekoncentrował, po czym Matuidi z łatwościa go ominął, i zaczął przeć na bramkę. Strzela z 23 m… poprzeczka! Po czym piłka leci nad bramką i ląduje za nią!
52.min Zawodnik PSG, Ngoyi, biegnie skrzydłem. Schodzi na linię autową i… gubi piłkę.
53.min Zawodnik PSG fauluje na połowie przeciwnika, był to bodajże niejaki Jeremy Clement, utalentowany piłkarz, a zarazem doświadczony.
55.min Akcja Liverpoolu! Leiva w środku, nagle stanął, zaczął szukać osoby, do której mógłby zagrać. Ryzykuje i zasadza dziurkę Bodmerowi, po czym piłka trafia do Joe Cole’a. Ten prze w pole karne, przerzuca jednak piłkę nad Sakho, po czym Pastore strzela z pierwszej piłki. Ale petarda! Jednak leci w trybuny. Nie zabił tam nikogo?
57.min PSG atakuje! Sakho biegnie po środku, po czym wchodząc na połowę przeciwnika od razu dośrodkowuje na skrzydło przy okazji także wypuszczając na nie Clementa. On dośrodkowuje, lecz Johnson wybija piłkę główką z pola karnego! Kontratak Liverpoolu!
57.min Gerrard wypuszcza na skrzydło Leivę. Piłka odbija się od Matuidiego, jednak zawodnik Liverpoolu ją dopada. Tym lepiej dla niego. Trikiem Footroll zmyla Jalleta, potem mija Camarę z sporą łatwością. Ale drybling! Teraz jest akcja 2 na 1! Może podać do Kuyta! Jednak decyduje się na strzał! Bramkarz z łatwością łapie piłkę! Błąd Leivy, mógł zagrać do Holendra!
60.min Matuidi biegnie z piłką. Podaje prostopadle na bok do Ngoyi, który automatycznie podaje piłkę do Pastore. Lecz co to? Ayala zachodzi od tyłu Pastore, ścina go lewą nogą, nie robiąc wślizgu! Wolny 19 m od bramki Liverpoolu dla PSG! Żółta kartka dla Ayali!
61.min Reina ustawił już mur.
61.min Tak więc co uczyni Clement? Sędzia gwiżdże, po czym on… strzela! Nad murkiem! Bramkarz nie sięga piłki… gała w siatce! Gol! Gooooooooooooool! 2:1 dla PSG! Absolutnie piękny strzał Clementa z rzutu wolnego. Kibice gospodarzy zawiedzeni!
62.min Liverpool wznawia grę.
63.min Mimo wszystko kibice Liverpoolu, którzy tutaj stanowią właściwie 85% ludzi na tym stadionie, dopingują swój klub mimo przegranej, śpiewając jego hymn. Nieziemska atmosfera!
65.min Gerrard próbuje z 30 m… bramkarz z łatwością łapie piłkę.
67.min Ponowna akcja Liverpoolu! Johnson przedłuża piłkę po skrzydle. Meireles robi dziurkę, po czym dobiega do piłki. Wzbiega w środek! Podaje do Gerrarda, który przechodzi na lewe skrzydło. Potem wycofuje do Meirelesa. Ten do Pastore. Przedziera się przez blokadę obrońców i strzela! Bramkarz czubkami palców broni! Rzut rożny!
68.min Gerrard dośrodkowuje… Ayala z główki! Kilka centymetrów nad poprzeczką! Ech!
70.min Meireles biegnie środkiem. Zastosowuje trik „Crazy Legs” na trochę zbyt bardzo wysuniętym Jallecie. Wraz z Kuytem i Suarezem prą na bramkę. Są tylko dwie przeszkody – trzej obrońcy i bramkarz. Portugalczyk zgrywa do Suareza, który natychmiastowo mija Camarę. Potem zgrywa do Kuyta, lecz bramkarz przecina wślizgiem! Aut!
72.min Teraz my… stfu, PSG! Mamadou Sakho znowu wchodzi na połowę przeciwnika, po czym wypatrzył Clementa i przerzucił mu na skrzydło. Ten przyjmuje piłkę, stopuje, i prostopadle zagrywa do Pastore. Ten jest już w polu karnym, trikiem „Akka” zmyla Kelly’ego i strzela z ostrego kąta! W boczną siatkę!
75.min Leiva biegnie z piłką po skrzydle. Zgrywa do Meirelesa na bok. Ale ten podcięty przez Clementa! Rzut wolny dla Liverpoolu! 31 m od bramki! Żółta kartka dla Clementa! Do rzutu wolnego ponownie staje Gerrard…
76.min …który przestrzeliwuje.
78.min Akcja PSG! Clement jest jeszcze na swojej połowie, ale wybija piłkę na połowę przeciwnika. Teraz ma ją Matuidi, jednak natychmiastowo główką wypuszcza Meneza. Ten dobiega do piłki, ale sędzia asystent podnosi chorągiewkę! Spalony! Menez się nie kłóci. W końcu i tak wygrywają, poza tym to mecz towarzyski.
78.min Powtórka pokazuje, że był spalony. Ewidentny.
80.min Akcja meczu teraz toczy się środkiem. PSG daje sobie na spokój, wszyscy przechodzą do defensywy, podczas gdy Liverpool skupia się na ataku.
82.min Suarez próbuje z dystansu. Kilka centymetrów obok słupka!
84.min Akcja Liverpoolu! Leiva biegnie skrzydłem. Mija każdego, kto mu stanie na drodze. Po czym błyskawicznie dośrodkowuje. Na główkę Suareza… bramkarz wybija piłkę na korner!
85.min Rzut rożny niewykorzystany. Sirigu złapał piłkę.
87.min Teraz PSG nie daje się atakom Liverpoolu.
89.min Carragher wybija piłkę daleko, na połowę przeciwnika, po czym Gerrard zagrywa główką do Kuyta. Ten trikiem „Vertigo” zmyla Camarę, po czym strzela petardę! Słupek! Suarez dobija… Sakho wybija piłkę na linii bramkowej! Suarez łapie się za głowę! Bardzo dobra interwencja Sakho!
90.min Sędzia dolicza minutę.
91.min Ostatnia akcja meczu! Joe Cole rozgrywa z Meirelesem, po czym zagrywają do Leivy. Przecina jednak Bodmer, lecz natychmiastowo odbiera mu portugalski zawodnik Liverpoolu! Szturmuje na bramkę, znowu zgrywa do Leivy, który wchodzi w pole karne. Lekko dośrodkowuje, jednak piłka nie znajduje adresata!
91.min! Sędzia gwiżdże! Koniec meczu! 2:1 dla PSG! Wygrana nad Liverpoolem doprawdy pozwala im na bycie czarnym koniem turnieju. I to jeszcze na wyjeździe! Cisza na trybunach, tylko 15% ludzi na trybunach wiwatuje. To kibice PSG. Z kolei fani Liverpoolu się nie odzywają, niektórzy tylko buczą na zawodników PSG. Drużyny i sędziowie schodzą do szatni. My też kończymy na dziś. Trener Liverpoolu chyba będzie miał z zawodnikami do pogadania… Emocjonujący mecz, podstawa jak na meczu finału Ligi Mistrzów niż na normalnym meczu towarzyskim u obu drużyn. Gratulacje dla Francuzów, ale my już temat naprawdę kończymy! Żegnamy!
--------------

Informacja dla Inferniana/Sweeta: dzisiaj wieczorem mogę napisać jeszcze pierwszą połowę jakiegoś meczu, jutro drugą, ale w sobotę wyjeżdżam na 6 dni do Danii.

RNA - Marco Borriello

Witamy państwa ze stadionu Old Trafford! Dzisiaj w meczu towarzyskim Manchester United podejmie gości z Włoch, AS Romę. Zaczynamy!

1.min Zaczęli goście!
3.min Ładna akcja gości. Burdisso podał do De Rossiego, ominął Carricka, zgrał na skrzydło do Taddeiego, wrzutka, Totti z woleja!! Obok bramki.
5.min Valencia do Hernandeza, znakomicie ograł Cassetiego, wystawa na 16 metr... bomba Rooneya!! Poprzeczka! Atomowe uderzenie Anglika!!
8.min Wrzutka Valencia w pole... Cicinho na rzut rożny.
9.min Nieudane rozegranie kornera, od bramki Stekelenburg.
11.min Szansa dla Romy. Perrotta do Pizarro, prostopadła piłka do Bojana, zgranie piętką do Tottiego, strzał po ziemi... GOOOOOOOOLL!! 0:1 dla Romy! Piękna kombinacyjna akcja Romy, wykończona podręcznikowym strzałem Tottiego! Brawo!!
12.min Rozpoczyna Manchester.
14.min Rafael do Naniego, Nani do Evry, przerzut na drugą stronę, przyjmuje piłkę Valencia, mija Juana, jeszcze jeden zwód, strzał!!! Stekelenburg znakomicie broni! Rzut rożny.
15.min Wrzutka z rzutu rożnego Valencii, Vidić!! Wysoko ponad bramką.
17.min Z dystansu De Rossi.... pewnie broni De Gea
20.min Evra do Carricka, przełożenie piłki na prawą nogę, mocny strzał... daleko obok słupka.
24.min Nani do Hernandeza, odegranie z pierwszej piłki do Andersona, delikatna wrzutka, wybija Burdisso, jeszcze z dystansu Evra... ahh... niewielo zabrakło!
27.min Bojan do Pizarro, podanie do Cicinho, mocna wrzutka w pole karne... De Rossi główkuje... De Gea z kłopotami na rzut rożny!
28.min Korner dla Romy. Wrzutka Tottiego... Juan główkuje! Ale jednocześnie faulował.
30.min Zółta kartka dla Rooneya za niesportowe zachowanie.
33.min Z 20 metrów Anderson.... tuż obok bramki!
35.min Nani w pole karne, wybija Juan, piłka w posiadaniu Vidicia, podanie na skrzydło do Rafaela, podanie do Valencii, klepka, znowu Rafael, Rafael !!! Zbyt lekko, żeby zaskoczyć bramkarza.
36.min Strata Perrotty. Anderson do Naniego, prostopadła piłka do Hernandeza, mija Cassetiego, składa się do strzału.... faul!!! Cassetti trafił ewidentnie w nogi Hernandeza! Rzut karny i zółta kartka dla Cassetiego.
38.min Ustawia piłkę na 11 metrze Rooney... krótki rozbieg... strzał w górny róg.... GOOOOOOOL!!! 1:1!! Pewnie wykorzystana jedenastka przez Wayne'a Rooneya!
39.min Zaczyna Roma.
41.min Długa piłka do Tottiego od Burdisso, obraca się z piłka, strzał zza pola karnego... De Gea sparował piłkę, jeszcze Bojan..... Słupek!!! To powinna być bramka!!
44.min Z dystansu Pizarro... zablokowane uderzenie przez Vidicia... jeszcze De Rossi!! W trybuny.
45.min Koniec pierwszej połowy! Manchester United remisuje z AS Romą 1:1. Czekamy na 2 połowę.
Music
Super Wink
mhm. Huh
Valencia to piłkarz. Dodgy

Antonio Valencia, skrzydłowy Manchesteru United, Ekwadorczyk bodajże. Huh

Zapraszamy na drugą połowę. Obie drużyny już gotowe, doszło do kilku zmian. W ekipie "Czerwonych Diabłów" na boisko wchodzi Park Ji Sung i Berbatow a schodzą Hernandez i Carrick. Zaś w ekipie gości wchodzą Boriello, Brighi i Simplicio,a schodzą Totti, Perrotta i Pizarro.

46.min Zaczynają gospodarze!
48.min Boriello do Simplicio, ten do De Rossiego, prostopadła piłka do Bojana, strzał... GOOOOOL! Zaraz, zaraz.... jednak nie! Bojan był na spalonym!
49.min Zobaczmy powtórkę.... tak jest! Bojan był na niewielkim spalonym.
51.min Park do Naniego, podanie do Andersona, przerzut nad obrońcami do Berbatowa, mocne uderzenie!! Boczna siatka!
53.min Zółta kartka dla De Rossiego za brzydki faul na Rooneyu.
55.min Z dystansu próbuje swych sił Park... Stekelenburg z kłopotami na rzut rożny!!
56.min Korner dla MU. Dośrodkowanie Valencii, przewraca się w polu karnym Nani... Wściekle domaga się karnego, ale sędzia pokazuje gramy dalej! Tymczasem piłka opuściła boisko, aut dla Manchesteru.
58.min Wrzutka w pole karne Valencii, Berbatoooov!! Nad poprzeczką.
60.min Zmiany w ekipie gospodarzy. Na boisko wchodzą Smalling, Fabio i Young, a opuszczają Rafael, Ferdinand i Valencia.
62.min Brighi do Simplicio, ten do Taddeiego, rusza skrzydłem, mija Fabio, dośrodkowanie... przewrotka Bojana!!! Kapitalnie broni De Gea, cudownie!! Rzut rożny.
63.min Wrzutka z kornera Taddeiego, Boriello! Obok bramki.
65.min Zmiana w ekipie Romy. Za Cassetiego wchodzi Antunes.
67.min Z dystansu Simplicio.... Minimalnie obok słupka!
71.min Szansa dla MU. Fabio do Younga, ten rusza z piłką, mija Simplicio, ogrywa również Juana... Burdisso wystawia nogę... faul!! Zółta kartka dla Burdisso i świetna szansa na uderzenie z rzutu wolnego!
72.min Podchodzi do piłki Nani.... strzał... sparował Stekelenburg, dopada do piłki Young, atomowe uderzenie.... GOOOOOOOLL! Piekielne mocne uderzenie Younga pod poprzeczkę, Stekelenburg bez szans! 2:1!!
73.min Zaczynają goście.
75.min Manchester cofa się pod własne pole karne, a Roma buduje akcję.
76.min Brighi z 25 metrów... De Gea pewnie broni.
78.min Z dystansu teraz Nani... W trybuny.
80.min Zmiana w obu ekipach. Za Rooneya wchodzi Owen, a w ekipie Romy opuszcza boisko Bojan, a pojawia się na nim Okaka Chuka.
82.min Simplicio prostopadle do Okaki Chuki, wystawa do tyłu do De Rossiego, podanie do Boriello, ucieka spod opieki Vidicia, lekki strzał, piłka odbija się od Smallinga... De Gea dosięgnie tej piłki, nie!! GOOOOOL! 2:2!! Jakims cudem piłka wtoczyła się do bramki! Bramka autorstwa Boriello, chociaż gdyby nie rykoszet prawdopodnie De Gea by to obronił! 2:2!
85.min Z dystansu Park.... Obok bramki!
87.min De Rossi do Cicinho, podanie po linii do Simplicio, dośrodkowanie.... Okaka Chuka mija się w piłką, którą wychodzi poza boisko!
90.min Sędzia dolicza 2 minuty.
90.min Długa piłka od Evry do Younga podanie do środka do Andersona, podanie do Owena, Owen wyprzedza Juana, wychodzi sam na sam z bramkarzem, wychodzi z bramki Stekelenburg, Owen próbuje lobować... strącił piłkę Stekelenburg!! Jednak wraca do Owena, poprawkaaaaa!! Znowu kapitalnie Stekelenburg, przyjmuje gratulacje od kolegów, Owen nie może uwierzyć, że nie ma bramki! Tylko rzut rożny.
91.min Korner. Dośrodkowanie Valencii, wyskakuje do piłki Vidić... strzał!!! Poprzeczka, ale piłka wpada do siatki!!! Jednak nie ma bramki! Sędzia odgwizdał przewinienie Vidicia!! Piłkarze Manchesteru są wściekli! Tak czy inaczej, nie ma bramki, rzut wolny dla Romy.
92.min Dalekie podanie... koniec!! 2:2!! Ależ emocje! 4 bramki, 2 nieuznane, mecz niezwykle wyrównany! Obie ekipy pokazały, że będą się liczyć w walce o Gra League. Żegnam się z państwem, do usłyszenia.