• 4
  • 5
Football - reaktywacja
Mam już 1 połowę, napiszę 2 i wkleję. Dodgy

Witamy państwa ze stadionu Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Dzisiaj w meczu 1 kolejki Gra League tutejsze Schalke podejmie 4-krotnego triumfatora Ligi Mistrzów FC Barcelonę. Faworytem jest Barcelona, jednak Schalke ma zamiar napsuć krwi „Blaugranie” .

1min. Zaczęli gospodarze!
3.min Xavi do Iniesty, prostopadła piłka do Pedro, miękka wrzutka, Messi z woleja!! Nad bramką.
5.min Howedes do Matipa, odegranie do Draxlera, znakomite podanie do Raula, odegranie na 13m do Farfana, płaski strzał!! GOOOOOOOOOL!! Piękna zespołowa akcja Schalke! 1 akcja i już mamy bramkę!
6.min Zaczęli goście.
8.min Villa z 20 metrów…. Schober na rzut rożny!
9.min Dośrodkowanie Xaviego, Pique głową! Blokuje strzał Uchida i kolejny korner.
10.min Nieudane dośrodkowanie Xaviego, od bramki Schober.
13.min Matip do Jurado, bomba z dystansu!! Valdes z kłopotami, ale łapie piłkę!
15.min Pedro do środka do Busquetsa, podanie do Alvesa, zaczyna rajd z piłką, mija Escudero, wrzutka, MESSI!! Słupek!! Ależ pech!
17.min Iniesta do Xaviego, prostopadła piłka do Villi, płaskie uderzenie….Pewnie broni bramkarz.
19.min Pedro w pole karne, wybija Metzelder, Busquets z pierwszej piłki!!! Wysoko nad bramką.
21.min Barcelona przejęła inicjatywę, nie daje rozegrać akcji gospodarzom.
23.min W końcu doszło do głosu Schalke. Uchida przerzuca do Draxlera, mija Abidala, wrzutka… Huntelaar głową…. Valdes znakomicie broni! Tylko rzut rożny!
24.min Wrzutka z rzutu rożnego Matipa, piłka miją największy gąszcz, trafia do zamykającego akcję Uchidy, strzał…. Boczna siatka!
27.min Z 20 metrów Messi… Schober z największym trudem na rzut rożny!
28.min Wrzutka z kornera Xaviego, Puyol głową… Górna siatka!!
31.min Jurado do Farfana, odegranie do Raula, mija Alvesa, odegranie do Draxlera, klepka, znowu Raul,… przekłada piłkę na lewą nogę, uderzenie po ziemi….. GOOOOOOOOOOOOOL! Coś niesamowitego, 2:0!!! Schalke jest w cieniu Barcy, a już prowadzi 2:0. To się nazywa skuteczność!
32.min Rozpoczęła Barca.
34.min Szaleńczy atak Messiego! Mija Howedesa, Metzeldera, wchodzi w pole karne, Escudero wystawia nogę, Messi przewraca się…. Sędzia pokazuje : Gramy dalej, nie ma karnego! Zawodnicy Barcelony wściekli, Messi opuścił jedynie głowę.
36.min Tak bezradnej Barcelony dawno nie widzieliśmy! Ogrom sytuacji, ale rażąca nieskuteczność!
39.min Alvesa z dystansu… .Koszmarnie, w trybuny.
41.min Raul do Farfana, odegranie do skrzydło do Escudero, wrzutka…. Huntelaar!! Ahh!! Tuż ponad bramką!
43.min Busquets do Iniesty, piękna ruletka, Howedes nie wie co sie dzieje! Strzał po ziemi… Minimalnie obok słupka!
45.min Sędzia dolicza minutę.
46.min Z dystansu Jurado…. W Valdesa.
46.min Koniec pierwszej połowy! Sensacja na Veltins-Arena, Schalke wygrywa z Barcą 2:0!! Barca jest nieskuteczna, a Schalke bezlitosne! Zapraszamy na drugą połowę!
Zaczynamy drugą połowę! Obie drużyny powróciły na boisko w tym samym ustawieniu.
46.min Rozpoczyna „Duma Katalonii” !
48.min Iniesta do Xaviego, ten do Villa, obraca się z piłka, ucieka spod opieki Metzeldera, strzał! Broni Schober!
49.min Z dystansu Farfan…. Poprzeczka!! Ależ bomba Farfana!
51.min Xavi do Busquetsa, odegranie do Pedro, prostopadła piłka do Messiego, mija zwodem Escudero, mocny strzał….. GOOOOOOOOOOOOOL! Nareszcie przełamany impas Barcelony! Świetnie uderzenie Messiego, po drodze piłka odbiła się jeszcze od słupka! 2:1!
52.min Zaczyna Schalke.
55.min Zmiana w drużynie Barcy. Pedro zastąpi Ibrahim Afellay.
57.min Draxler w pole karne, wybija Puyol, Jurado przejmuje piłkę, odgrywa do Raula, strzał w pierwszej piłki! Valdes z kłopotami! Korner.
58.min Wrzutka Matipa, strzał głową Jurado! Obok bramki.
60.min Zmiana w drużynie Schalke. Za Farfana wejdzie Edu.
61.min Z dystansu Iniesta…. Nad bramką.
63.min Iniesta do Messiego, ten pięknie z piętki do Afellaya, wrzutka w pole karne…. Villa z woleja…. GOOOOOOOOOOL! Przepiękne uderzenie Villi niemal w samo okienko! I już remis, 2:2!!
64.min Zaczyna Schalke.
66.min Drużyna gospodarzy wciąż nie potrafi uwierzyć, że tak łatwo oddała 2-bramkowe prowadzenie!
68.min Z 25 metrów Xavi!! W bramkarza.
70.min Zmiana w Schalke. Gavranović za zmęczonego Draxlera.
73.min Próbuje z dystansu Gavranović… Tuż ponad bramką!
75.min Matip do Jurado, ten prostopadle do Edu, lekki strzał po ziemi….Broni Valdes, jeszcze dobitka Raula… znowu Valdes!! Kapitalne 2 interwencje Valdesa, który teraz przyjmuje pochwały od kolegów! Korner.
76.min Wrzutka z kornera Matipa, jest w polu karnym Metzelder…. Strzał głową!! Poprzeczka!! Wcześniej jednak gwizdek sędziego, Metzelder faulował.
78.min Iniesta do Xaviego… długa piłka do Villi, uderzenie…..GOOOOOOL…. a jednak nie! Villa był na spalonym!
80.min Zmiana w zespole Barcy. Za Busquetsa wchodzi Mascherano.
83.min Raul do Edu, ten do Huntelaara, wbiega w pole karne…. Przewraca się!! Gwizdek sędziego! Przywołuje do siebie Huntelaara i… zółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Huntelaar bije ironicznie brawo dla sędziego.
85.min Afellay do Xaviego… mija Uchidę….wrzutka…. ofiarna interwencja Escudero…. GOOOOOOOOL! Ależ pech!! Samobójcza bramka Escudero!! Veltins-Arena zamarło. 3:2 dla Barcy!
86.min Zaczęli gospodarze.
87.min Załamane Schalke nie wie, co teraz robić, Escudero zakrywa twarz!
89.min Matip do Jurado, dośrodkowanie po ziemi… Edu!! Obok bramki!!
90.min Sędzia dolicza 2 minuty.
92.min Koniec!!! Ależ comeback Barcelony!! Z 0:2 do 3:2!! Wielkie brawa! Gracze Schalke załamani, mimo to dostają brawa od kibiców. Tymczasem żegnam się z państwem, do usłyszenia!

---------------------------------------------------------------------

Kolejne spotkanie fascynującej ligi Gra Football! Dziś na boisku w Porto zobaczymy ekipę Interu Mediolan! Mecz zapowiada się ciekawie. Wielka gwiazda Porto - Hulk - dziś na rezerwie a w napaści nowy nabytek - Diego Forlan -. W Interze zaś sami profesjonalni, doświadczeni i... starsi zawodnicy. Na pierwszy ligowy mecz obu drużyn zaprasza Smok!
0` - Gwizdek arbitra i zaczyna Inter.
3` - Pare fascynujących podań międzi Eto a Muntarim ale nic w stronę bramki.
6` - Samuel Eto próbował zgrać coś z Milito ale nieskutecznie.
9` - Pazzini! Groźny strzał pomiędzy obrońców Porto.
12` - Diego Forlan! Szczęście dla Interu! Piłka wychodzi minimalnie za bramkę.
14` - Falcao do Forlana! Ten puszcza piłkę! Danilo! Puszcza piłkę Julio Cesar ale łapię po chwili.
16` - FALCAO! Cesar końcówkami palców na rzut rożny.
17` - Słabe wykonanie stałego fragmentu gry.
20` - WESLEY SNEIJDER!! GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL. Zupełnie przypadkowo Helton trafił w Holendra i mamy prowadzenie gości! 0:1.
22` - Szybka, sprawna akcja Porto i aut.
25` - Lekki strach Interu przed puszczeniem ofensywy w bój. Gospodarze nie odpuszczają na krok rywali.
27` - Diego Milito!!! Kolejna bramka!!! MAMY DWA DO ZERA!! Świetny strzał z dystansu Milito. Mamy pomiar... 30 metrów lotu piłki! Helton bez szans.
30` - Bukmacherzy zdziwieni zapewne wynikiem ale Forlan nie odpuszcza. Mija Zanettiego... Strzał! Rożny.
31` - DŁUGA WRZUTKA I FANTASTYCZNIE FALCAO! Piłka po koźle wpada do bramki. Gospodarze odrabiają straty! 1:2.
35` - Spokojnie buduje akcję Porto. Bez pośpiechu jakby to oni prowadzili.
37` - HELTON! Jasny gwint! Stanął w prawym rogi bramki i wyskoczył jak strzała! Najlepsza parada bramkarska jaką widziałem! Coś wspaniałego.
40` - Maicon cierpi na jakiś uraz... widocznie potrzebna będzie reakcja sztabu medycznego.
42` - Forlan! Łapie piłkę Cesar.
45` - Minuta doliczona a my widzimy Inter w defensywie.
45+` - Spokojnie Porto kończy połowę. Do przerwy 1:2. Do usłyszenia za kwadrans.

Kolejna połowa! Po trzech bramkach goście prowadzą jedną bramką. Przypomnijmy strzelców... Wpierw w 20 minucie Sneijder, 27 minuta dla Milito i wreszcie 31 dla Falcao. Wracamy na stadion w Porto!
46` - Zaczyna ekipa gospodarzy.
48` - Maicon! Ładny wślizg pod nogi Belluschi'ego.
50` - Diego Forlan tańczy z piłką! Strzał! Obok słupka.
52` - Danilo... Schodzi do środka! Strzał! Łapie Julio Cesar.
55` - FREDY GUANIN!! Sam na sam z Julio Cesarem i rożny. Fatalna strata...
58` - Forlan z woleja! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Mamy remis!! 2:2!
60` - Inter zaczyna na nowo. Muntari próba zgrania z Cambiasso.
62` - Muntari ograł Fucile i strzela! Kolejna bramka! GOŚCIE PROWADZĄ! Obecny wynik to 2:3.
65` - Forlan! Widać że chce zdobyć kolejną bramkę... FALCAO! Groźnie...
68` - Sneijder! Długa piłka na skrzydło do Pazzini'ego. Wrzutka! Milito! Helton...
70` - Walter Samuel traci w polu karnym! Cesar! Ależ bliski był Falcao.
72` - Diego Milito próba strzału... słabo Inter.
75` - FALCAO NICZYM MESII! Ograł całą defensywę ale zamiast lobnąć bramkarza, lobnął poprzeczkę.
77` - Wolny dla Porto z 23 metrów.
78` - FALCAO!!! MAMY REMIS! Świetne okienko! 3:3.
80` - Hulk klaszcze na widok ofensywy Interu na połowie gości.
82` - Rozpędza się Muntari! Strzał! Obok słupka.
85` - Bez zmian w końcówce.
87` - Zanetti ratował się reką w walce z Forlanem. Wolny z 17 metrów. Ostry kąt.
88` - FORLAN!! DRUGA BRAMKA! Gospodarze prowadzą 4:3! Ależ radość kibiców Porto!
90` - Bez walki już Inter kończy mecz!

KONIEC! Tak! Porto wygrywa 4:3 mimo że przegrywał dwoma bramkami. Do usłyszenia!
Hakhi

Wciąż czekam na mecz Arsenal - Real. Czekam do 24, nie będzie to usuwam z listy MG.