Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki Narciarskie - temat dyskusyjny
Nie czytałem całego tematu, więc nie wiem czy ten temat był już poruszany.

Jestem od 5 lat zagorzałym fanem skoków narciarskich, oglądałem prawie wszystkie konkursy, zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Jedak od tego sezonu trochę mnie denerwują. Dokładniej te rzeczy:

1. Dodatnie i ujemne punkty za wiatr.
Ok, może i dają jakąś rekompensatę za złe warunki, ale bez przesady. Czasem na mamutach ktoś skoczy na 220m z dobrym wiatrem, prawie upadnie, bo ląduje po HS. A drugi skoczy w złych warunkach, w pięknym stylu na 200m i z nim wygrywa.
20m? I co to daję? Jury ciągle podnosi lub obniża belkę, czasem konkurs rozpoczynają z 20 belki, a kończą na 15. Co jakby zawodnik z pierwszej 10 skoczył z 20 belki? Miałby jeszcze mniej punktów Angry. Dlaczego? Dostałby ogromnie mniej punktów za belkę niż inni (już po obniżeniu) i zapewne lądowałby gdzieś w okolicach rekordu i z ledwością ustałby.

2. Ciągłe przedłużanie transmisji.
Ostatnio po szkolę przyszedłem na skoki, w okolicach 16:00. Powiedziałem, że po skokach odrobię lekcje ze szkoły, zacząłem je o 19:00. Nie obejrzałem żadnego zawodnika. .__. Jury ciągle przedłużało konkurs, bo był zły wiatr. Przecież od tego są dodatnie i ujemne punkty! Okej, bezpieczeństwo zawodników. To dlaczego nie można podczas budowy ogromnej skoczni zbudować także wielkiego wiatrochronu?

3. Obniżanie belki przez trenera zawodnika.
Najczęściej z tego korzystają Austriacy, Niemcy i Norwegowie. Czyli trzy potęgi w skokach. Polacy, Japończycy... itp. nie. Zawodnik tej decyzji nie podejmuje, dowiaduję się przed startem Angry. Nie ma na to wpływu.

4. Dziwne przeliczniki wiatru
Często gdy zawodnik ląduje na buli, wcale nie ma takiego złego wiatru. Bo "przeliczniki się znoszą". Przecież zły wiatr może jest na 0-80 metrze, a nie na 90-225m.
Obrazek przedstawia, o co mi chodzi. Nie mam talentu plastycznego, proszę się nie śmiać.

Legenda:
czerwona linia - lot zawodnika
HS - Rozmiar skoczni
p. K - Punkty konstrukcyjny
Bardziej szary kolor - Bula

Obrazek: http://zapodaj.net/5962e412c95c9.jpg.htmlJeszcze jedno, zauważyliście, że Kamili Stoch bardzo często ma najgorsze warunki? Zaś Austriacy i Niemcy są długo trzymani na belce, ny wiatr był dobry.

Jeszcze jedno, zawsze gdy ktoś "ze słabszej grupy" skoczy dobrze Juri obniża belkę, kiedyś tak nie było. Pamiętam, że kiedyś nieraz 20 zawodników powtarzało swoje skoki, ale to było 2/3 lata temu, te czasy już nie wrócą Sad

Dziękuję
Pozdrawiam, Kakosi
Reply
Szkoda tylko, że nie było ich w Oberstdorfie. Szczególnie Stocha bo stracił trochę w pucharze świata. ;|
Reply
Adam Małysz to mój mistrz, pamiętam jeszcze jak byłem mniejszy to zawsze z rodziną siedzieliśmy na kanapie a ja się darłem : Adaś leć, leć adasiu Big Grin !! Szkoda tylko, że już nie skacze. SadReply
Nom Cry.
Mam takie pytanie. Jak myślicie których skoczków wystawi Kruczek do zawodów na skoczni normalnej, a których na skoczni dużej. Moim zdaniem trójka Stoch, Żyła, Kot wystąpią w obu konkursach, natomiast na skoczni normalnej zobaczymy oprócz nich Kubackiego, a na dużej Miętusa.

Znane są także oficjalne składy 3 innych reprezentacji (nie liczę Bułgarii i Grecji, bo tam wybór jest oczywisty). Są to: Austria, Niemcy, Finlandia. Na MŚ pojawią się następujący zawodnicy z tych krajów:
Austria: G. Schlierenzauer, T. Morgensztern, A. Kofler, W. Loitzl, S. Kraft, M. Fettner
Niemcy: S. Freund, R. Freitag, M. Neumayer, A. Wank, A. Wellinger (prawdopodobnie Schuster zabierze do Włoch także kogoś z dwójki Geiger, Mechler, ale to nie jest pewne Wink
Finlandia: V. Larinto, A. Koivuranta, S. Heiskanen, L. Asikainen + prawdopodobnie O. Muotka
Reply
Ah szkoda, ze Larinto beznadziejnie skacze. Angry I mnie najbardziej smuci, że kruczek nie wziął do zespołu DIABEŁKA Cry By pokazał swoją moc Cool
Reply
Diabełek i Mateja = DreamTeam! Big Grin

Ricketo:

Myślę, że Finowie z Koivurantą będą lepsi Big Grin (Jak narazie Asikainen chyba jest najlepszy z Finów w PŚ)
Reply
Brick 
No nie wiem Koivuranta wraca po kontuzji, może być różnie Big Grin. Tak samo Larinto Wink.
Reply
A jak. Cool Diabełek to mój idol Big Grin Ja tam chcę by Morgi wrócil do dobrej formy.
Reply
Ja też. Może to dlatego, że został ojcem i przejął się nową rolą w życiu.
Reply
A ja się cieszę, że Austriacy mają spadek formy.

_________

Kibicuję oczywiście Polsce, Kamilowi i Maćkowi najbardziej. Żyła mnie trochę irytuję wywiadami. Gdy Polakom nie idzie, kibicuję Norwegom i Finom (Szkoda, że ci drudzy, że są w słabej formie).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)